Herecká dílna „Divadlo utlačovaných“ (Lek Tor)

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 2.10. 2020 - 4.10. 2020
18.00 - 17.00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


Vyzkoušejte různé interaktivní možnosti „Divadla Utlačovaných“ podle Augusta Boala. Lek ji učí od osmdesátých let minulého století ve více než patnácti státech. Zaměření dílny tkví především v oblasti Neviditelného divadla. Herecká dílna je určena nejen pro herce, ale i pro scénáristy a pro všechny, kteří chodili do divadla doposud pouze jako diváci. Jako bonus dilny získají účastníci výuku exotického cizího jazyka v Kalawačtině. Lek zaručuje účastníkům zábavu! Workshop se koná v krásné přírodě Sklenářky.

Účastníci dílny se dozvědí, co se skrývá za termínem „Divadlo Utlačovaných“. V dílně dále využijeme formy divadla fórum a procesního divadla. Procesní divadlo je forma divadla, která se zabývá aktivně improvizací a zaměřuje se na příčiny a důsledky narušení komunikačních schopností a souvisejících překážek (většina problémů vznikají kvůli nedostatku komunikace). Současně odstraníme klasický rozdíl mezi hercem a divákem. V tomto procesu se herec často může stát divákem a divák se může stát hercem s tím rozhodujícím rozdílem, že divák, který se stane hercem, neví během akce, že je herec. Procesní divadlo pracuje intuitivně, improvizuje, interaguje s prvky epického divadla, je pokusem o další rozvoj divadla utlačovaných, které založil Augusto Boal.

„Divadlo by nemělo pouze interpretovat realitu, ale mělo by ji pomáhat jí změnit.“

Toto krédo od Augusta Boala používá Lek jako základ svých interaktivních divadelních workshopů. Nejedná se o přednášku nebo o přeříkávání monologů z papíru. Jedná se o workshop, při kterém se hraje, běhá se, křičí se anebo se absolutně mlčí. Je to workshop, při kterém se ze skupiny herců skrze hru stává kolektiv. V neposlední řadě mohou účastníci zafungovat jako scénáristé, kteří společně zaznamenají průběh workshopu. Workshop slouží také k přípravě filmového projektu.

Jako výsledek dílny nevylučujeme krátké představení, které uvedeme na konci workshopu. Představení na konci workshopu se koná buď v oblasti projektu a/nebo jako neviditelné divadlo v Kostelci.

Účastníci nepotřebují nic jiného než oblečení, ve kterém můžou ležet na zemi, skákat a běhat, dále šátek či šál a blok a tužku na zápisky. Hudební nástroje jsou také vítány.

Dílna bude probíhat v českém jazyce, ale je také vhodná pro účastníky, kteří mluví anglicky, německy, slovensky, maďarsky, polsky nebo kteří vůbec nemluví.

Workshop končí v neděli odpoledne/v podvečer. Maximální počet účastníků je 20! Workshop se bude konat, pouze pokud se zaregistruje do 15. září nejméně 10 účastníků.

Dílna stojí 2900 Kč. Cena zahrnuje 2 x přenocování a 6 vegetariánských jídel.

Zaregistrujte se prosím na následující adrese: mezium2008@centrum.cz