Holotropní dýchání (M. Riegler, J. Macháčková)

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 3.10. 2019 - 6.10. 2019
18.00 - 16.00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


Víkendové semináře holotropního dýcháníTM

Zveme kruh zájemců o holotropní dýchání do centra Sklenářka v Orlických horách. Holotropní dýchání je prožitková technika sebepoznání, vycházející z dávných šamanských tradic a moderní hlubinné a transpersonální psychologie. Metoda je založena na pozornosti obrácené na dech, kdy za použití evokativní hudby dochází k navození zkušenosti rozšířeného stavu vědomí. Absolvování semináře přináší možnost hlubšího poznání sebe sama, poznání dalších rozměrů lidské psyché, příležitost integrace životních zkušenosti a možnost uzdravování psyché skrze navázání kontaktu s vnitřními léčivými mechanismy. Semináře budou facilitovány lidmi s certifikací GTT (Grof Transpersonal Training) a lidmi ve výcviku facilitace. Důraz při seminářích je kladen na přípravu procesu, správnou podporu dýchajícího a plnou integraci prožitku. Součástí jednoduchého semináře (březen 2019, listopad 2019) je přípravný kruh v pátek večer, dva procesy dýchání v sobotu – jedenkrát jako dýchající, jedenkrát jako sedící, následně prostor pro arteterapeutické vyjádření prožitku, sdílení a integraci zkušenosti v sobotu v podvečer a v neděli dopoledne. Semináře s dvojitým dýcháním (květen 2019, říjen 2019) začínají ve čtvrtek večer a součástí jsou čtyři procesy dýchání – dvakrát jako dýchající, dvakrát jako sedící), prostor pro integraci arteterapeutickou formou a sdílením v průběhu semináře a zakončením závěrečným kruhem v neděli dopoledne.

Termíny:

  • březen 22 – 24 (jednoduché dýchání)
  • květen 9 – 12 (dvojité dýchání)
  • říjen 3 – 6 (dvojité dýchání)
  • listopad  29.11. – 1.12. (jednoduché dýchání)

Lektorné:

Seminář s jednoduchým dýcháním – vložné standartní 2.500 CZK /100 EUR, vložné při včasné registraci (do třiceti dnů před konáním semináře) 2000 CZK/80 EUR.

Seminář s dvojitým dýcháním – vložné standartní 4.200 CZK /180 EUR, vložné při včasné registraci (do třiceti dnů před konáním semináře) 3.400 CZK/140 EUR.

Registrace je platná po vyplnění a zaslání přihlášky a zálohy 1000 Kč. Při zrušení účasti ze závažných důvodů do 10 dnů před konáním semináře je 50% zálohy vratné, je možno za sebe najít náhradníka, případně přesunout účast na jiný termín.

Pro přihlášku a podrobnější informace kontaktujte mailem nebo telefonem: Jiřina Macháčková, jirina.machackova@seznam.cz, 774580484, nebo Lenka Ečerová , Lenka.Ecerova@seznam.cz, 774 066 481

Pokud vás seminář oslovil a jste v situaci, kdy vaši účast na semináři limitují finance, kontaktujte nás pro nalezení řešení.

Ubytování: 250/300 CZK/noc (letní/zimní sezóna) ve vlastním spacím pytli (prostěradlo v ceně, možnost půjčení povlečení a peřiny za příplatek 100 Kč, ručník 20 Kč)

Vegetariánská strava převážně z místních zdrojů 300 – 350 CZK/den (dle počtu účastníků)

Facilitátorský tým: Michael Riegler, Jiřina Macháčková, asistence Marek Antoš a Lenka Ečerová (variabilně dle počtu účastníků)

Jazyky setkání: čeština, angličtina, němčina