Inspirativní jógový víkend – mantry (Marta Nováková)

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 26.10. 2018 - 28.10. 2018
16.00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


Přátelé, kamarádi, jogíni a vy všichni, kteří víte, jak je důležité umět si najít prostor pro sebe a zažít v něm sami sebe. V tomto období, kdy se jóga stala natolik moderní záležitostí, že jí potkáte doslova na každém rohu, už delší dobu cítím volání otevřít se i jiným tématům, než je jen asánová praxe.
Nabízím vám možnost prožít širší perspektivu jógového světa v INSPIRATIVNÍCH JÓGOVÝCH VÍKENDECH. Zde vám představím vždy někoho, kdo mě oslovil tím, co zprostředkovává skrz sám sebe. Kdo je mi inspirací.
Jógový svět přesahuje naše hranice a není možné ho celý obsáhnout v jediném životě člověka. Kořenem slova jóga (Jho) je spojení. Cílem těchto víkendů bude tedy propojení jógových i jiným blízkých témat, vždy pod vedením nějakého hosta. Víkend bude veden mojí maličkostí, budeme cvičit, meditovat, sdílet, tvořit a pracovat sami se sebou. A s tímto tématem souvisí i prostory, ve kterých se budou pobyty konat. Vybrala jsem místa, která v sobě nesou kouzlo starých časů a dnešní komfort. Místa, která jsou možná trochu odlehlá, ovšem tím spíše v nich budeme mít možnost nalézt své hluboké kořeny, vzájemný respekt a úctu k přírodě a ostatním bytostem.
Těším se. Namasté!

První INSPIRATIVNÍ JÓGOVÝ VÍKEND bude ve znamení manter.

Pozvání přijal Jan Kramář Watchman Ganesha : Láska a obdiv k různým kulturám a náboženstvím mě životem provázejí již dlouho. Skrze studium religionistiky mě postupně nadchly výstupy mnoha tradic, a cestou do mnohých z těch mi často byla hudba dané tradice. S indickými mantrami a indickou hudbou všelikých barev a tónů do mého života vstoupil nádherný rozměr a síla a tato obliba přerostla postupně skrze zpívání si manter při všech příležitostech, až k mnoha různým kruhům se stejnou oblibou. Za dobu kterou se s mantrováním setkávám, už mi bylo prostředkem k mnohým přelomovým, hlubokým a opravdovým momentům mého života. Jedny z nejkrásnějších zážitků a vhledů pak často přineslo setkání vícero stejně naladěných bytostí. Od sotva znatelného, rozptýleného, ale nakonec velmi dobře identifikovatelného vlivu na každodenní život působící celkovou mnohem hlubší a opravdovější kvalitu, až po intenzivní momenty požehnání, spojení, vděčnosti a hlavně bezobsažné tichosti, která v menších či větších připomenutích ukazuje jak jednoduchá a blízká je prostá přítomnost a jak banální a pomíjivá se v jejím světle jeví vážnost všech životních peripetií.

Mantrou se rozumí jedna či více slabik nebo slov, které nesou určitý význam a především určitou zvukovou vibraci, které působí jak na fyzické tělo, tak na jemnohmotná těla. Uvádí je do stavu s vyšší energií, pročišťuje a stimuluje energetická centra a energetické dráhy, čímž dochází k harmonizaci, odstraňování blokací a samovolnému léčení. Mantra pochází ze sanskrtského kořene slova manas (manas – mysl, man – myslet) a tra (ochraňovat).

Kde: Prostor Sklenářka, www.sklenarka.cz
Podstatu Sklenářky rozvíjí respekt k přírodě, láskyplná péče a rovnovážná spolupráce, která nahrazuje ve společnosti běžné konkurenční a soutěživé postoje. Sklenářka vzkvétá v souladu se všemi, kdo ctí cestu součinnosti s přírodou, jejími zdroji a vlastním bytím. Věříme, že se toto místo stane inspirací pro další lidi na Cestě.

Ubytování a strava: plná penze od páteční večeře po nedělní oběd (vegetariánská strava). Sdílené ubytování v na pokojích, postele včetně lůžkovin.

Program víkendu:
Pátek
– satsang, podvečerní lekce jógy
– večeře

Sobota
– ranní meditace a pránájáma
– snídaně
– dopolední dynamická jóga
– oběd
– odpolední prodloužená lekce hatha jógy
– večeře
– celovečerní mantrování pod vedením Honzy Kramáře

Neděle
– snídaně
– dopolední prodloužená lekce
– oběd a závěr víkendu

PŘÍHLÁŠKY POSÍLEJTE NA: zijeme.jogou@gmail.com