Lesní rodinný tábor přírodního učení (krátký) – PLNO

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 8.8. 2021 - 15.8. 2021
15.00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


TRPASLIČÍ DOBRO-DRUŽSTVÍ

Zveme na tradiční letní tábor pro děti a jejich dospělé v Srdci lesa. Na sedm dní se staneme Kmenem, budeme se poznávat v Kruhu a zároveň každý sám za sebe, v otevřeném a bezpečném sdílení toho, co chceme v životě dávat a dostávat, ve vděčnosti za Život na Matce Zemi, po které jdeme a tkáme svou přítomností pavučinu lidského Bytí.

Letošní setkání bude provázeno Pěti dohodami, Živly, principy soběstačného způsobu života, procesem tvorby společenství a energií Kruhu, to vše s podporou moudrých Trpaslíků.

Co společně můžeme prožít:

 • Přírodní dovednosti: přírodní stavby, dovednosti pro přežití v přírodě, vaření na ohni, noc venku 
 • Pohyb v přirozenosti: jóga, tanec, lukostřílení 
 • Tvoření všeho druhu: výtvarno, hraní a zpívání, bubnování, výroba masek, posvátné divadlo 
 • Kruh: Poradní kruh jako nástroj komunikace, mužský a ženský kruh všech generací
 • Potní chýše, chůze po žhavých uhlíkách, Teepee
 • Výlet, Noční výprava za bytostmi lesa
 • Masáže, meditace a relaxační techniky pro dospělé

Program je z do velké míry připraven předem, ale průběžně se přizpůsobuje aktuální energii a potřebám kruhu. Účastníci jsou v případě zájmu vítáni vnést do kruhu své dovednosti a dary, do dětského i dospěláckého programu.

» » » « « «

Denní program bude rozdělený na dvě části – na část, ve které bude zajištěný program zvlášť pro děti a pro dospělé (dopoledne), a na čas, ve kterém budou rodiny pohromadě, napříč různými aktivitami (odpoledne).

Program pro děti bude připraven pro děti od 3 let (předškolní a školní věk zvlášť). Pro rodiče miminek a batolat bude možnost hlídání dle individuální dohody.

Jednou z rovin tábora je spontánní tvoření společenství a hledání cest pro mírumilovnou a upřímnou komunikaci v rámci párů, rodin i celého kmene. Vítáme rodiny, které jsou otevřeny projít s důvěrou procesem, který neřídí žádný vedoucí, ale vyšší moudrost; který se prolíná celým táborem, nejen ohraničenými úseky programu; který je živým experimentem a může přinést změnu vlastních přesvědčení. Pro to vše nabízí Sklenářka bezpečný prostor.

Tábor začíná první den večeří (v 18h) a končí poslední den obědem. Tábor je koncipován jako celek a účast je možná pouze na celou dobu (výjimku tvoří partneři, kteří se k rodině mohou připojit jen na část programu).

Maximální počet účastníků je omezen na 35 dospělých, 35 dětí od 3 let a nejmenší děti.

Prosíme všechny malé i velké účastníky, aby si přivezli svou oblíbenou misku/talíř na jídlo – nerozbitná lepší 🙂 Přivezte pokud možno pouze ekologické hygienické potřeby a praktické věci pro přežití v přírodě (baterka, nůž, repelent, karimatka, spacák, deka, pláštěnka). Dále se budou hodit bubny a další hudební nástroje, a materiály na tvoření vašemu srdci blízké.

» » » « « «

Příspěvek na tábor (zahrnuje ubytování, plnou vege penzi a program na 6 dnů):

 • dospělí a děti od 13 let: 5 000 Kč
 • děti od 6 do 12 let (včetně): 3 000 Kč
 • děti od 3 do 5 let (včetně): 1 700 Kč
 • děti do 2 let (včetně): zdarma zdarma

TERMÍN KRÁTKÉHO TÁBORA JE NAPLNĚN. JE MOŽNÉ SE PŘIHLÁSIT NA DELŠÍ VARIANTU TÁBORA, KTERÁ SE KONÁ 19. – 28. ČERVENCE 2021.

ONLINE PŘIHLÁŠKU zašlete do 31. května 2021. Místo Vám bude rezervováno po zaplacení zálohy 1 000,- Kč za každého dospělého a dítě nad 3 roky na účet č. 2300390484/2010.

Tábor pro Vás připravuje realizační tým Společenství Sklenářky.

Nic však nepatří mimo kruh, ve vesmíru není žádné „vně“, ke kterému bychom se mohli chovat bez úcty. Nejen hory a moře na naší Zemi, nýbrž i vesmír samotný je hoden základní úcty. Vše, co je, svět člověka, svět živého a svět země a hvězd, je uvnitř kruhu. (Marek Vácha)