Lesní rodinný tábor přírodního učení – PLNO

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 7.8. 2020 - 16.8. 2020
18.00 - 15.00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


aneb Sklenářka a sedm(desát) trpaslíků

Zveme na tradiční letní lesní tábor pro děti a rodiče, během kterého můžeme vytvořit Společenství rodičů a dětí v Srdci lesa. Na devět dní se staneme Kmenem, budeme se poznávat v Kruhu a zároveň každý sám za sebe, v otevřeném a bezpečném sdílení toho, co chceme v životě dávat a dostávat, ve vděčnosti za Život na Matce Zemi, po které jdeme a tkáme svou přítomností pavučinu lidského Bytí.

Letošní setkání bude provázeno principy soběstačného a udržitelného života a alchymií Společenství-Kruhu, s podporou moudrých Trpaslíků.

Pravděpodobný program (dotvoří se také z přítomného okamžiku a nabídky účastníků):

 • Přírodní dovednosti: přírodní stavby, dovednosti pro přežití v přírodě, vaření na ohni, nocování venku
 • Pohyb v přirozenosti: jóga, prahra, lukostřílení
 • Tvoření všeho druhu: výtvarno, hraní a zpívání, bubnování, objekty z přírodnin, výroba masek, posvátné divadlo
 • Poradní kruh jako nástroj komunikace, Vytváření společenství
 • Mužský a ženský kruh všech generací
 • Potní chýše, chůze po žhavých uhlíkách, Teepee
 • Výlet, Noční rej lesních bytostí

» » » « « «

Denní program bude rozdělený na dvě části – na část, ve které bude zajištěný program zvlášť pro děti a pro dospělé (dopoledne), a na čas, ve kterém budeme všichni společně (odpoledne).

Program pro děti bude připraven samostatně pro děti od 4 do 8 let, pro starší kluky a pro starší holky. Za děti mladší 4 let zodpovídají jejich rodiče, kteří se s dětmi můžou buď připojit k programu pro větší děti, nebo si mohou vytvořit program vlastní. Pro zájemce nabízíme hlídání nejmenších dětí v době dopoledního programu pro dospělé, dle individuální dohody.

Jednou z rovin tábora je spontánní tvoření společenství a hledání nových cest pro mírumilovnou komunikaci v rámci párů, rodin i celého kmene. Vítáme rodiny, které jsou otevřeny projít s důvěrou procesem, který neřídí žádný vedoucí, ale vyšší moudrost; který se prolíná celým táborem, nejen ohraničenými úseky programu; který je živým experimentem a může přinést změnu vlastních přesvědčení. Pro to vše nabízí Sklenářka bezpečný prostor.

Tábor začíná v pátek 7. srpna večeří v 18h a končí v neděli 16. srpna obědem. Tábor je koncipován jako celek a účast je možná pouze na celou dobu.

Maximální počet účastníků je omezen na 40 dospělých, 40 dětí od 4 let a nejmenší děti.

Prosíme všechny malé i velké účastníky, aby si přivezli svou oblíbenou misku/talíř na jídlo (nerozbitná lepší 🙂 Přivezte pokud možno pouze ekologické hygienické potřeby a praktické věci pro přežití v přírodě (baterka, nůž, repelent, karimatka, spacák, deka, pláštěnka). Dále se budou hodit bubny a další hudební nástroje, a materiály na tvoření vašemu srdci blízké.

» » » « « «

Příspěvek na tábor (zahrnuje sníženou cenu za ubytování, plnou vege penzi a program na 8 dnů):

 • dospělí a děti od 13 let: 6 200 Kč
 • děti od 7 do 12 let (včetně): 3 700 Kč
 • děti od 4 do 6 let (včetně): 2 000 Kč
 • děti do 3 let (včetně): zdarma

KAPACITA TÁBORA JE NYNÍ NAPLNĚNA. POKUD BYSTE CHTĚLI BÝT NÁHRADNÍKY, NAPIŠTE E-MAIL NA TEREZA@SKLENARKA.CZ.

Tábor pro Vás připravuje realizační tým Společenství Sklenářky.

Nic však nepatří mimo kruh, ve vesmíru není žádné „vně“, ke kterému bychom se mohli chovat bez úcty. Nejen hory a moře na naší Zemi, nýbrž i vesmír samotný je hoden základní úcty. Vše, co je, svět člověka, svět živého a svět země a hvězd, je uvnitř kruhu. (Marek Vácha)