Síla mlčení (J. Karbula, P. Maulerová)

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 1.10. 2020 - 4.10. 2020
18.00 - 16.00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


Rozmanitá, neuchopitelně jemná a hluboce transformační pouť, na které necháme s veškerou sílou a něhou promluvit i mlčení…

Více informací: https://jirkakarbula.cz/
– –

Na „počátku“ bylo ticho…

A s tímto tichem (mírem v srdci),
také neodolatelná touha vytvořit projekt, který může být na počátku prvního dne Tvého nového života…

– –

Slova, slova a slova, proudy slov, která přitom o podstatě věcí neříkají nic.
Za celý svůj život jsi toho už slyšel/la určitě hodně. Slova, názory, zaručené zprávy, nevyžádané rady, vědecky ověřené pravdy a teorie všeho…

Jde to vůbec jinak, jde to i bez nich?

S láskou a radostí, Tě zvu na experimentální, vědomé a niterné putování krajinou sebe sama. Putování, na kterém necháme promlouvat a naplno rozeznít oči, ruce, srdce, tělo, svou duši…, mlčení.

– –

Protože
co (možná) opravdu potřebujeme,
je zůstat nějaký čas tiší.

– –

CO TĚ ČEKÁ

Silná, inspirativní a mocná energie skupiny podobně naladěných lidí.
Uvolnění, klid, pohoda, ale také mrazivé chvění či vzrušení. Připrav se na nárůst životní síly, zbystřené smysly a čistou radost. Určitě to bude jemně plynoucí, velmi rozmanité, intenzivní. Více možností otevřených než zavřených, nic pro toho, kdo potřebuje pevně daný program.

Dny přivítáme třeba velmi pomalou harmonizující „rozcvičkou“, která nás před snídaní sladí pro další aktivity.
Dopřejeme si zázraky transformačního mlčení v kruhu skupiny, ve dvojicích i osamotě, které poté pozvolna proměníme třeba v intuitivní tanec, vědomý dotek nebo léčivý smích. Důležitou průvodkyní bude hudba. A možná i díky její moci se rozplyneme v darech přítomnosti, odložíme svou důležitost, abychom mohli objevit a prožít svou vlastní hodnotu, svou vnitřní moudrost.

Po obědě budeš mít čas a prostor pro sebe. Těšit se můžeš na společné pozorování mraků, rostlin, ptáků… Dle chuti a počasí vyrazíme na procházky po okolí, pozdravíme Matku Zemi, Slunce, vodu, vítr, stromy, kameny… Uvnitř si pak dáme divoké psaní, akční malování nebo automatickou kresbu.

Poté, třeba, tiše, při pohledech do očí, v sobě zaktivujeme samotné Vědomí. Prožijeme a vyzkoušíme přijetí situací, emocí i pocitů. Jen tak budeme, ať se děje cokoliv, v klidu zůstaneme tichým svědkem, přítomným pozorovatelem.

Možná u toho poznáme a pochopíme, co pro nás má životní hodnotu, jaké máme opravdové potřeby, co nás nabíjí energií
a co nás vyživuje. Hojnost všeho je zde pro každého, jen my sami — svou pozorností volíme, čeho hojnost to bude.

Dny ukončíme podle nálady — společnou hudbou, bubnováním, tancem, bouřlivým i tichým zpěvem… Pokud máš oblíbený hudební nástroj, určitě ho vezmi s sebou.

Zastavíme se a budeme dělat nic a tím vlastně vše…