Vánoční meditační ústraní – ZRUŠENO

mapa není k dispozici

Datum / čas
Date(s) - 25.12. 2020 - 3.1. 2021
18.00 - 13.00

Místo konání
Sklenářka

Kategorie


Zveme Vás na sebepoznávací soustředění v nerušeném prostředí zimní přírody. Motivem setkání je prohlubování osobních zkušeností na cestě sebepoznání a ztišení těla i mysli po vánočních svátcích.

Pravidelné jógové cvičení (ásana), pránájáma, meditace, praxe nididhjásana, védántická praxe a modlitba pomůžou uvolnit tělesné a mentální napětí a nechají soustředit pozornost z vnějších podnětů “dovnitř”. Zaměříme se na otázky přirozených potřeb člověka, a na prostředky k jejich dosažení, za účelem setrvání ve vnitřní spokojenosti, klidu a míru.

Součástí programu budou pro zájemce připraveny detoxikační procedúry (krije), podle počasí také můžeme strávit čas v přírodě nebo u ohně.

Setkání je vhodné pro každého, bez ohledu na úroveň pokročilosti. Provázejí Honza a Tereza Dlabalovi (www.floresta.cz).

Program:

  • 25. prosince: od 18h příjezd a večeře, od 20hh sdílení, meditace
  • 26. prosince – 2. ledna: jógová praxe (ásana, pránájáma, meditace, očisty)
  • 3. ledna: jógová praxe, zakončení po obědě

Přechod do Nového roku oslavíme podle domluvy na místě – může to být kruh zpívání a bubnování, tanec, oheň venku, potní chýše, poradní kruh, kakaový rituál, … Každopádě bez přítomnosti alkoholu a masa.

Co s sebou: spacák (možnost zapůjčení peřiny s povlečením za 100 Kč), pohodlné oblečení a podložka na cvičení, hudební nástroje

Příspěvek:

  • vegetariánská strava a ubytování ve vile: 600 Kč/den
  • program, prostory, materiál (očisty): doporučený příspěvek 500-1000 Kč/den