Hivshu – cesta za polární kruh s inuitským šamanem

21. – 23. února 2014

bubnování … zpěv … vyprávění … promítání … léčení … naslouchání tepu života

Zveme vás na polární víkend s Hivshu, inuitským šamanem a „zpěvákem bubnů“.  

Vydáme se na daleký sever, za vyprávěním o tradicích, zvycích a šamanismu v Grónsku. Společně projdeme cestou šamanského bubnu Inuitů a zpěvu a pronikneme do světa silových zvířat dálného severu i sil a darů v nás. Necháme se zavést do světa a kouzla života daleko za severním polárním kruhem, kde polární noc trvá 4 měsíce, ale ani v tuto dobu tam život neutichá.
Využijeme léčivých tónů a silného zvuku tradičního inuitského zpěvu a bubnu ze sobích parohů a kůže tuleně k propojení se sebou samým a s vlastními kořeny a předky.
Dotkneme se síly mohutného a uzemněného polárního medvěda, hravého a zvědavého tuleně či narvala.

Jméno Hivshu znamená v překladu – Hlas Arktidy
Hivshu je improvizátor „od přírody“ a říká: Vše je život, život je ve všem. Hivshu je charismatický a autentický vypravěč příběhů a „zpěvák bubnů“. Pochází z inuitské linie šamanů. Narodil se a vyrůstal v oblasti Qaanaaq – Thula, v nejseverněji obydlené osadě světa Siorapaluk v Grónsku, kde Inuité stále žijí tradičním způsobem života a kde se tradice a hodnoty předávají z generace na generaci.
Inuitská tradice v oblasti Qaanaaq na samém severním vrcholku světa je stále živá.
Na tomto drsném místě je úcta k předkům a naslouchání jejich moudrých rad nedílnou součástí života. Víra v sebe a spojení s Matkou Zemí rozhoduje často o přežití ze dne na den, tak jako být tady a teď ve spojení s přírodou a životem i v té nejobyčejnější formě. Buben symbolizuje vesmír, jeho zvuk tlukot srdce. Bubnem se inuité propojují s Universem a s předky, léčí jím, nebo v propojení s ním cestují do jiných světů.

Každý příběh polárních Inuitů začíná slovy:
Tenkrát před dávnou, dávnou dobou když Anglinat – Měsíc byl mladý…
Tenkrát když lidé mohli mluvit se zvířaty a zvířata s lidmi…
Tenkrát když se zvířata mohla proměnit v lidi a lidé ve zvířata …

Program se vyvíjí i na základě dotazů a individuálních potřeb. Celý víkend je tlumočen do češtiny. 

Součástí programu je i TANEC SILOVÝCH ZVÍŘAT SEVERU s Míšou Petersen, ve kterém můžete prožít spojení s těmito silnými zvířaty i tanec jako tvůrčí proces a radost a nechat své tělo a duši vyjádřit se pohybem.
Samostatnou a volitelnou součástí programu je POTNÍ CHÝŠE pro ty, kdo se budou chtít během polárního víkendu také ohřát :), uctít element ohně a symbolicky propojit tradice předků dvou kontinentů. Do potní chýše je třeba podložka na sezení a lehké oblečení, které lze propotit (lunghi, plavky apod). Rituál povede Taran.

Příjezd je v pátek okolo 18h a do svých domovů se rozejdeme v neděli okolo 14h.
Příspěvek na program činí 1600 Kč, potní chýše se platí zvlášť (400 Kč). Ubytování a strava (plná vege penze) na celý víkend stojí 1000 Kč. Ubytování je zajištěno ve vlastním spacáku na matraci (pro zájemce o autentickou imitaci polárních podmínek najdeme místo v chatičce).

Své místo si rezervujte na: nusta@nusta.cz nebo tel: 604 60 22 46 (Michaela Petersen).
Zálohu ve výší 1.000,- Kě prosím pošlete nebo složte na konto u Raiffeisen Bank 5088682001/5500. Rezervace místa je platná po zaplacení zálohy. Do zprávy pro příjemce uveďte prosím své jméno a příjmení.Záloha je nevratná, ale dá se převést na náhradníka.


Míša Petersen Cesta životem ji dovedla až k indiánům Q´ero do Peru a do kruhu stařešinů v Kolumbii. Bydlela s Toltéky v Mexiku, tančila s nimi obřadní tance u Pyramid, učila se u šamanů na Jihozápadě USA … až ji tato cesta dovedla k setkání s eskymáckým šamanem Hivshu.               Vede semináře osobního růstu v Dánsku, Česku, Portugalsku a v zemích Jižní Ameriky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.