Pronájem

Sklenářka nabízí soukromí odlehlého místa, profesionální služby a neopakovatelnou atmosféru. Vzhledem k zaměření místa na osobní a rozvoj a sebepoznání vítáme zájemce o uspořádání setkání v tomto duchu, které která rádi podpoříme některou z našich aktivit (jóga, meditace, přechod přes žhavé uhlí, potní chýše, kurz vaření, masáže…)

Na Sklenářce žije Společenství stálých obyvatel včetně rodin s dětmi – možnost pronájmu se týká pouze části areálu určené pro veřejnost, která zahrnuje vilu s jezírkem, chatky pro hosty a prostor na stanování, velkou meditárnu ve stodole a indiánskou louku. Prosíme o respektování nočního klidu obyvatel i okolního lesa.

Upozorňujeme, že areál Sklenářky je nekuřácký a naše vize nepodporuje konzumaci masa a alkoholu.

Meditační centrum je v provozu cca od půlky března do prosince/začátku ledna.

CENÍK PLATNÝ OD 1. 1. 2020 KE STAŽENÍ ZDE

***

PROSTORY K PRONÁJMU

a) VELKÁ MEDITÁRNA (105m2) ve stodole s dřevěnou podlahou, okny na východ a západ a francouzskými dveřmi na louku. K dispozici je ozvučení a stmívací světla, matrace a polštáře, kuchyňka, sprcha a dvě toalety. Rozměr sálu 11 x 9,5m

b) VELKÝ SÁL (68m2) ve vile s dřevěnou podlahou a šesti vysokými okny s výhledem na jezírko a les. K dispozici je ozvučení a příjemné osvětlení. Rozměry sálu jsou 10,5 x 6,5 m.

c) MALÝ SÁL (54m2) ve vile s dřevěnou podlahou a výklenkem s okny na tři strany s výhledem na jezírko a les. K dispozici je ozvučení a příjemné osvětlení. Rozměry sálu jsou 8 x 6m plus výklenek

d) TÝPÍ (10m v průměru) na indiánské louce s centrálním ohništěm, pro cca 35-40 osob

e) JÍDELNA (54m2) ve vile se stoly, židlemi, kamny na dřevo a promítacím plátnem  

Data projektor a flipchart k zapůjčení.

Pokud si chcete rezervovat prostor pro Váš seminář či setkání, kontaktujte nás, a to i v případě, že ve vámi vyhlédnutý termín se u nás již koná jiná akce. Rozlehlé prostory umožňují konání dvou menších paralelních skupin, v souladu se zájmy a požadavky všech zúčastněných.      

***

PROSTORY NA SPANÍ

a) základní ubytování pro skupinové pobyty je zajištěno v budově VILY na postelích (14 míst) či matracích (8 míst) s prostěradlem, ve vlastním spacáku. K dispozici jsou dvě místnosti s kapacitou 8 a 10 osob a dále dvě menší místnosti pro 2-3 osoby. Dle potřeby lze ke spaní na matracích využít také sály. Společné sociální zařízení se nachází v prvním patře vily (6x sprcha, 4x WC, odděleno pro pány a dámy), další sociální zařízení je v přízemí (5x WC) a u velké meditárny ve vedlejší budově (sprcha a 2x WC).

b) CHATKY nabízejí od jara do podzimu ubytování pro 20 osob ve dvoulůžkových a čtyřlůžkových pokojích, na postelích ve vlastním spacáku, bez sociálního zařízení. V blízkosti chatek je 5x suché WC, letní koupelna (sprchy, umyvadlo) a zdroj pitné vody.

c) STAN lze postavit na louce vedle chatek, v blízkosti venkovních sociálek.

d) MARINGOTKA pro pobyt v ústraní, s vlastním sociálním zařízením.

Za příplatek zapůjčíme peřinu a ložního prádlo nebo ručník.

***

STRAVOVÁNÍ

Pro ubytované skupiny zajišťujeme občerstvení v rámci pronájmu prostor dle požadavků. Vaříme zdravě, bez chemie, vegetariánsky, vegansky i bez lepku. Naší specializací jsou čisté pokrmy zhotovené původními postupy, bez užití syntetických dochucovadel, modifikátorů a stabilizátorů chutí a v maximální míře s využitím surovin od lokálních dodavatelů a v BIO kvalitě. Jídelna ve vile s kapacitou 40 osob, v létě venkovní terasa se slunečníky a výhledem na jezírko a les.

Časy jídel: snídaně 8-9h /// oběd 12.30 – 13.30h /// večeře 18-19h.

Na přání zajišťujeme cateringové služby na svatby či jiné oslavy, pořádáme kurzy vegetariánského vaření a prožitkové hostiny.

Garantem kvality a dlouholetých zkušeností je Honza Dlabal.

***

PROGRAM

Rádi doplníme Vaše aktivity tím, co umíme. Nabídku tvoříme na míru pro skupinu nebo jako individuální odpočinkový a očistný program:

  • kurz vaření, společná příprava jídla
  • cvičení a kurzy jógy, meditace, jógové krije (očisty)
  • poustevna: pobyt ve tmě a v meditačním ústraní
  • rituály inspirované původními kulturami: kruh u ohně v týpí, potní chýše, přechod přes žhavé uhlí, poradní kruh (Council), výroba šamanského bubnu nebo lapače snů, měsíční chýše pro ženy, pobyt v přírodě o samotě
  • masáže a individuální poradenství (zdravá výživa, detoxikace organismu a péče o sebe, správný pohyb a dech)
  • výroba dřevěných luků a lukostřílení
  • programy pro děti a hlídání dětí během Vašeho programu
  • pracovní meditace – pomoc v areálu s asistencí našeho pracovníka
  • okolí Sklenářky: cyklostezky, turistické stezky, možnost jízdy na koních, výlety do hor, četné hrady a zámky v okolí (www.mojeorlickehory.cz)

***

WIFI je zdarma dostupná v části prostor Sklenářky.

Pobyt pro děti do 4 let (včetně) zdarma, od 5 do 12 let za poloviční cenu. S ohledem na početnou paví rodinu není u nás možný pobyt se psy.

Příjezd k areálu je po zpevněné lesní cestě. V případě sněhové nadílky je sjízdná se zvýšenou opatrností. Parkování pro hosty zdarma.

Příjezd a odjezd je po předchozí dohodě možný kdykoliv podle Vašich potřeb, nemáme klasickou recepci ani otevírací dobu. Cca od poloviny ledna do poloviny března je meditační centrum pro veřejnost uzavřeno.

Prostory jsou závazně rezervovány zaplacením zálohy na účet č. 2000135158/2010 (Fio banka). V případě stornování pobytu je záloha použita na storno poplatek.

***

Sklenářka nemá charakter ubytovacího zařízení či penzionu pro veřejnost. Ubytování i stravování poskytujeme pouze v rámci pronájmu vily nebo jako součást programu pro předem přihlášené klienty.

CENÍK PLATNÝ OD 1. 1. 2020 KE STAŽENÍ ZDE

   
   
   
   

 

Poptávka pronájmu

Máte zájem o pronájem Sklenářky? Pošlete nám prosím stručné informace pomocí následujícího formuláře.

Datum od:*

Datum do:*

Velikost skupiny (počet osob):*

Prostor k pronájmu:

Plná vegetariánská penze:*

Další požadavky

Vaše jméno:*

Váš e-mail:*

Váš telefon:*


* označuje povinná pole