Podpora

Milí příznivci Sklenářky,

velmi si vážíme vaší podpory, kterou cítíme, když na Sklenářku přijedete, i když ji pošlete na dálku.

Váš příspěvek podporuje projekt a místo, kterým věříme a s láskou je tvoříme tak, aby dobře sloužily a poskytovaly zázemí, které hledáte.

Pokud se rozhodnete podpořit nás finanční formou, můžete využít náš transparentní účet č. 2500525603/2010 (Fio banka). Prostředky sem vložené budou využity uvážlivě a pouze na investice do rozvoje Sklenářky jako celku, které jsou většího rozsahu a zatím není možné je pokrýt z běžného provozu. Pokud byste se před převedením částky chtěli na něco zeptat, nebo pokud byste chtěli dar uplatnit v daňovém přiznání, nebo pokud by pro Vás byla přijatelnější forma půjčky, kontaktujte nás na petr.vlcek@sklenarka.cz.

PLÁNOVANÉ PROJEKTY:

 • REKONSTRUKCE A ZATEPLENÍ CVIČEBNY V BÍLÉM DOMĚ (ATELIER) – na tuto rekonstrukci jsme obdrželi dotaci z programu Rozvoj venkova, termín realizace je stanoven na březen-květen 2018. Aktuálně sháníme možnost půjčky ve výši cca 300 tis. Kč, která by překlenula období od rekonstrukce do proplacení dotace v roce 2019. 
 • DOKONČENÍ NÁTĚRU STŘECHY VILY (120tis. Kč)
 • KOMÍN, KAMNA A VYTÁPĚNÍ VELKÉ MEDITÁRNY (50tis. Kč)
 • REKONSTRUKCE NEPOUŽÍVANÉ MÍSTNOSTI VE VILE NA SAUNU A MASÉRNU (100tis. Kč)

Vítáme i hmotnou podporu ve formě praktických věcných darů. Aktuálně sháníme:

 • pracovní rukavice
 • rozbruska

 

PODPOŘENÉ PROJEKTY:

 • REKONSTRUKCE STODOLY NA VELKOU MEDITÁRNU (2014-15, 550tis. Kč)
 • ČIŠTĚNÍ A RENOVACE JEZÍRKA (jaro 2016, 22tis. Kč)
 • STAVBA VENKOVNÍ SPRCHY PRO CHATKY (jaro 2016, 11tis. Kč)
 • STAVBA OHRADY A PŘÍSTŘEŠKU PRO KONĚ (podzim 2016, 20tis. Kč)
 • REKONSTRUKCE KUMBÁLU NA KUCHYŇ A SOC.ZÁZEMÍ PRO OSADU (zima 2016, 120tis. Kč)

Od roku 2013 nás finančně i jinak podpořili:

Alan Lowen, Wolfgang Morgenthaler, Lubomír Molin, festival Oslava života, Skupina ENERGON, Ivo Janeček, Petr Novotný & Jana Pěkná, Fady Al-Kheir s rodinou, Leoš Stibor, David Krása, Petr Žurek, Victor Neumann, Jana Karnišová, Jan Novák, Jan Zeman, Silvie Lečíková, Miroslava Lečíková, David Šťastný, Dana Krásová, Pavel Orság, Tomáš Sivok; Jonáš Rejl-Martin Větrák-Aleš Roda-Brad s rodinami.

Velký dík patří také těm, kteří v období let 2010-2013 pomáhali při prvotní velké rekonstrukci areálu, zejména vily, a kteří zde trávili dny, víkendy i týdny času a svou prací velmi pomohli tomu, že areál mohl být koncem roku 2013 zpřístupněn veřejnosti. Poděkování tedy patří Zdeňku Sokolovi a jeho týmu, Gimlimu, Montymu a jejich známým, bratrům Kahleovým a jejich kamarádům, Márovi, Dáše, Radce a celé řadě našich osobních přátel a známých, a také skupině samostatných dobrovolníků, kteří se kdy na Sklenářce objevili.

Pokud jste na Sklenářce někdy pomáhali, v seznamu nejste a chcete být, dejte nám vědět a rádi vás doplníme (martina.rihova@lobito.cz).

Opomenout nemůžeme a za stálou podporu děkujeme všem místním řemeslníkům a obchodům, kteří nám všemožně vychází vstříc. Děkujeme tedy Železářství Mertlík v Častolovicích, Jaroslavu Šebkovi ze Lhot u Potštejna, panu Michalovi Štěpánovi z Přepych, panu Pavlu Johanidesovi z Kostelce, panu Tomáši Bartošovi z Vamberka a dalším.

Děkujeme, bez vaší podpory bychom nebyli tam, kde teď jsme.