Podpora

Milí příznivci Sklenářky,

velmi si vážíme vaší podpory, kterou cítíme, když na Sklenářku přijedete, i když ji pošlete na dálku.

Váš příspěvek podporuje projekt a místo, kterým věříme a s láskou je tvoříme tak, aby dobře sloužily a poskytovaly zázemí, které hledáte.

Pokud se rozhodnete podpořit nás finanční formou, můžete využít náš transparentní účet č. 2500525603/2010 (Fio banka). Prostředky sem vložené budou využity uvážlivě a pouze na investice do rozvoje Sklenářky jako celku, které jsou většího rozsahu a zatím není možné je pokrýt z běžného provozu. Pokud byste se před převedením částky chtěli na něco zeptat, nebo pokud byste chtěli dar uplatnit v daňovém přiznání, nebo pokud by pro Vás byla přijatelnější forma půjčky, kontaktujte nás na petr.vlcek@sklenarka.cz.

Jako výraz naší vděčnosti nabízíme dárcům odměnu ve formě pobytu na Sklenářce, masáže nebo účasti na programu, který pořádáme, dle individuální dohody. Všichni dárci budou také uvedeni na webu meti těmi, kdo Sklenářku podpořili (pokud si nepřejí zůstat v anonymitě).

PROJEKTY, KTERÉ AKTUÁLNĚ PROBÍHAJÍ, NEBO JSOU VE FÁZI PŘÍPRAV:

  • STAVBA CHATKY Z PŘÍRODNÍCH MATERIÁLŮ
  • REKONSTRUKCE NEVYUŽITÉ MÍSTNOSTI VE VILE NA SAUNU,  MASÉRNU A ODPOČINKOVÉ POSEZENÍ (2018-19, cca 300tis. Kč)
  • KOMÍN, KAMNA A VYTÁPĚNÍ VELKÉ MEDITÁRNY (2019, 50tis. Kč)
  • REKONSTRUKCE ATELIERU V BÍLÉM DOMĚ (2020, cca 400tis. Kč)

PODPOŘENÉ A DOKONČENÉ PROJEKTY:

  • REKONSTRUKCE STODOLY NA VELKOU MEDITÁRNU (2014-15, 550tis. Kč)
  • ČIŠTĚNÍ A RENOVACE JEZÍRKA (jaro 2016 – 22tis. Kč, jaro 2019 – 20tis. Kč)
  • STAVBA VENKOVNÍ SPRCHY PRO CHATKY (jaro 2016, 11tis. Kč)
  • STAVBA OHRADY A PŘÍSTŘEŠKU PRO KONĚ A OVCE (podzim 2016, 20tis. Kč)
  • REKONSTRUKCE KUMBÁLU NA KUCHYŇ A SOC.ZÁZEMÍ PRO OSADU (zima 2016, 120tis. Kč)
  • REKONSTRUKCE CHATKY (podzim 2017, 120tis. Kč)

Od roku 2013 nás finančně i jinak podpořili:

Alan Lowen, Wolfgang Morgenthaler, Lubomír Molin, festival Oslava života, Skupina ENERGON, Ivo Janeček, Petr Novotný & Jana Pěkná, Fady Al-Kheir s rodinou, Jonáš Rejl-Martin Větrák-Aleš Roda-Brad s rodinami, Leoš Stibor, David Krása, Petr Žurek, Victor Neumann, Jana Karnišová, Jan Novák, Jan Zeman, Silvie Lečíková, Miroslava Lečíková, David Šťastný, Dana Krásová, Pavel Orság, Tomáš Sivok, Tomáš Krejčí, Klára Milotová, Ondřej Bejček.

Velký dík patří také těm, kteří v období let 2010-2013 pomáhali při prvotní velké rekonstrukci areálu, zejména vily, a kteří zde trávili dny, víkendy i týdny času a svou prací napomohli tomu, že areál mohl být koncem roku 2013 zpřístupněn veřejnosti. Poděkování patří také Zdeňku Sokolovi a jeho týmu, Gimlimu, Montymu a jejich známým, bratrům Kahleovým a jejich kamarádům, Márovi, Dáše, Radce a celé řadě našich osobních přátel a známých, a také všem jednotlivým dobrovolníkům, kteří se kdy na Sklenářce objevili.

Pokud jste na Sklenářce někdy pomáhali, v seznamu nejste a chcete být, dejte nám vědět a rádi vás doplníme (martina.rihova@lobito.cz).

Opomenout nemůžeme a za stálou podporu děkujeme všem místním řemeslníkům a obchodům, kteří nám všemožně vyšli a vycházejívstříc. Děkujeme tedy Železářství Mertlík v Častolovicích, Jaroslavu Šebkovi ze Lhot u Potštejna, panu Michalovi Štěpánovi z Přepych, panu Pavlu Johanidesovi z Kostelce, panu Tomáši Bartošovi z Vamberka a dalším.

Děkujeme, bez vaší podpory bychom nebyli tam, kde teď jsme.