Slideshow Items

 • kreativní les (23. - 26. června)

  light & night: svatojánský festival společného tvoření a uměleckých dílen

  info a přihláška
 • jedlá divočina (27. - 29. května)

  poznávání a vaření z jedlých divokých rostlin

  info a přihláška
 • alchymistická zahrádka (3. - 5. června)

  workshop zahradničení se zaměřením na spirituální přístup

  info a přihláška
 • pouť mužů do Neratova

  mužská pouť orlickohorskou předúplňkovou přírodou

  info a přihláška
 • festival soběsta(te)čnosti (8. - 14. srpna)

  5. ročník - inspirace, zkušenosti, praktické workshopy, sdílení, síťování

  přihláška
 • přírodní lázně

  individuální očistné procedury a pobyty v srdci lesa

  více info
yantra

cest je mnoho,
pravda je jedna

Vítejte v srdci lesa, v Centru meditace a přírodního učení Sklenářka, které od roku 2013 poskytuje prostor pro osobní rozvoj, spirituální praxi, přírodní učení, odpočinek a život ve společenství.

kudy k nám

kudy k nám

Sklenářka je samota v lese mezi obcemi Kostelec nad Orlicí a Zdelov, v okrese Rychnov nad Kněžnou, v Královéhradeckém kraji. Nejbližší vlakobus je od nás 3km (Kostelec), autem lze dojet až k nám po zpevněné lesní cestě.

podpora

podpora

Staráme se o 7ha lesa, luk a mnoho budov, z nichž některé byly postaveny začátkem 20. století a některé v 50. letech. Pokud můžete a chcete podpořit rozkvět Sklenářky, váš dar či půjčka budou využity na větší investic, které není možné pokrýt z běžného provozu.

společenství

společenství

Společenství obyvatel Sklenářky zajišťuje provoz celého areálu a v každodenním životě hledá cestu k celistvému a jednoduchému bytí v úctě k Životu a v co největším souladu s Vyšším záměrem, řádem přírody a principy kolektivní soběstačnosti.

o sklenářce

o sklenářce

Sklenářka vznikla v roce 1904 jako místo pro lásku, umění a setkávání. Nechal ji postavit místní továrník Rudolf Seykora pro svou přítelkyni Otýlii Sklenářovou–Malou, herečku a operní pěvkyni Národního divadla, po které byla vila pojmenována.

kalendář našich akcí

reference

Ráno jsem odjížděla brzo a nemohla jsem se s vámi rozloučit a poděkovat vám, tak aspoň takto:bylo to pro mě intenzivní a odzbrojující setkání, děkuji za možnost být součástí toho, co na Sklenářce je.
Zuzana
Na začátku září jsem s kurzem jógy pobývala v magické Sklenářce, ochutnala vzpřímené bytí a poprvé zakusila kouzlo Ohně v týpí … Dodatečně děkuji z celého jásajícího Srdce, za prostor a energii, kterou jste nám poskytli… Uchovávám ho v sobě a toužím po dalším spočinutí na Sklenářce.
Jana
Milá Sklenářko, sklenářčané, děkuji za nádherný prostor uvnitř – venku, za nádherné pocity, které to tady ve mně vyvolalo, za úžasné jídlo.. Terezce a Honzovi za večer v tee-pee… DĚKUJI… nemluvila jsem, byla jsem plná pocitů, lásky, oheň tančil, duše a srdce s ním.. Přeji vám jen to dobré…
Katka