soběsta(te)čnost - praktické workshopy

lesní rodinný tábor přírodního učení

lesní rodinný tábor přírodního učení

Zveme na tradiční letní tábor pro děti a jejich dospělé v Srdci lesa. Na sedm dní se staneme Kmenem, budeme se poznávat v Kruhu a zároveň každý sám za sebe, v otevřeném a bezpečném sdílení toho, co chceme v životě dávat a dostávat, ve vděčnosti za Život na Matce Zemi, po které jdeme a tkáme svou přítomností pavučinu lidského Bytí.

přihláška (náhradník)
soběsta(te)čnost - praktické workshopy

Obřad očistné potní chýše (temascal, inipi) má hluboké kořeny v tradicích původních obyvatel nejen severoamerického kontinentu. V jeho průběhu dochází k usebrání v modlitbě a introspekci, a také k očistě těla a mysli.

soběsta(te)čnost - praktické workshopy

Poradní kruh (anglicky Council) je otevřeným kruhem sdílení, který vychází z původního způsobu rokování přírodních národů a přináší do moderní doby opomíjené kvality komunikace. Council sloužil k vyprávění příběhů, hledání správného rozhodnutí nebo k řešení konfliktů v nehierarchické struktuře, která dává všem stejný prostor k upřímnému sdílení i pozornému naslouchání.

soběsta(te)čnost - praktické workshopy

Je to jednoduchý univerzální zdroj zrcadlení jedinečného způsobu, jakým putujeme životem a otevíráme se příležitost k transformaci a růstu.

soběsta(te)čnost - praktické workshopy

Pořádáme setkání v kruhu žen na témata čistě ženská

soběsta(te)čnost - praktické workshopy

Zveme muže do autentického kruhu mužských témat

soběsta(te)čnost - praktické workshopy

sdílení zkušeností ze života ve Společenství

soběsta(te)čnost - praktické workshopy

akce vhodná pro rodiny s dětmi

soběsta(te)čnost - praktické workshopy

vlastnoruční výroba všeho možného, od svíček po dům

Setkání jsou provázena principy soběstačného způsobu života, procesem tvorby společenství a energií Kruhu.

Co společně můžeme prožít:

  • Přírodní dovednosti: přírodní stavby, vztah k elementům, vaření na ohni, noc venku
  • Pohyb v přirozenosti: jóga, tanec, …
  • Tvoření všeho druhu: výtvarno, hraní a zpívání, bubnování, výroba masek…
  • Kruh: Poradní kruh jako nástroj komunikace, mužský a ženský kruh
  • Potní chýše, Teepee, Přechod přes žhavé uhlíky
  • Výlet, Noční výprava za bytostmi lesa
  • Masáže, meditace a relaxační techniky pro dospělé

Program je z do velké míry připraven předem, ale průběžně se přizpůsobuje aktuální energii a potřebám kruhu. Účastníci jsou v případě zájmu vítáni vnést do kruhu své dovednosti a dary, do dětského i dospěláckého programu.

» » » « « «

Denní program bude rozdělený na dvě části – na část, ve které bude zajištěný program zvlášť pro děti a pro dospělé (dopoledne), a na čas, ve kterém budou rodiny pohromadě, napříč tvořivými i pohybovými aktivitami (odpoledne).

Program pro děti bude připraven pro děti od 3 let (předškolní a školní věk zvlášť). Pro rodiče miminek a batolat bude možnost hlídání dle individuální dohody.

Jednou z rovin tábora je spontánní tvoření společenství a hledání cest pro mírumilovnou a upřímnou komunikaci v rámci párů, rodin i celého kmene. Vítáme rodiny, které jsou otevřeny projít s důvěrou procesem, který neřídí žádný vedoucí, ale vyšší moudrost; který se prolíná celým táborem, nejen ohraničenými úseky programu; který je živým experimentem a může přinést změnu vlastních přesvědčení. Pro to vše nabízí Sklenářka bezpečný prostor.

Tábor začíná první den večeří (v 18h) a končí poslední den obědem. Tábor je koncipován jako celek a účast je možná pouze na celou dobu (výjimku tvoří partneři, kteří se k rodině mohou připojit na část programu).

Prosíme všechny malé i velké účastníky, aby si přivezli svou oblíbenou misku/talíř na jídlo (nerozbitná lepší :) Přivezte pokud možno pouze ekologické hygienické potřeby a praktické věci pro přežití v přírodě (baterka, nůž, repelent, karimatka, spacák, deka, pláštěnka). Dále se budou hodit bubny a další hudební nástroje, a materiály na tvoření vašemu srdci blízké.

Maximální počet účastníků je omezen na 35 dospělých, 35 dětí od 3 let a nejmenší děti.

Příspěvek na tábor zahrnuje ubytování, plnou vege penzi a program na 6 dnů

  • dospělí a děti od 13 let: 7 200 Kč
  • děti od 6 do 12 let (včetně): 4 700 Kč
  • děti od 3 do 5 let (včetně): 3 900 Kč

V případě zájmu je možné v prostoru Sklenářky zůstat do neděle 20. srpna, poslední společné jídlo bude nedělní snídaně. Příspěvek za prodloužený pobyt s plnou penzí činí 600 Kč/dospělý/den, dítě od 4 do 12 let za polovic.

Místo vám bude rezervováno po zaslání nevratné zálohy 1000 Kč za každého dospělého a dítě od 3 let – číslo účtu 2902351423/2010. Záloha je vratná v případě, že za sebe najdete v případě zrušení účasti náhradníky.

TÁBOR JE NYNÍ PLNĚ OBSAZEN. MŮŽETE SE PŘIHLÁSIT JAKO NÁHRADNÍCI PRO PŘÍPAD, ŽE NĚKDO ÚČAST ZRUŠÍ (V TAK VELKÉM PŘEDSTIHU SE TO OBVYKLE STANE), NEBO ZVOLIT ČERVENCOVÝ TERMÍN.

Nic však nepatří mimo kruh, ve vesmíru není žádné „vně“, ke kterému bychom se mohli chovat bez úcty. Nejen hory a moře na naší Zemi, nýbrž i vesmír samotný je hoden základní úcty. Vše, co je, svět člověka, svět živého a svět země a hvězd, je uvnitř kruhu. (Marek Orko Vácha)