prožitková sebepoznávací setkání

menarché

menarché

kruh pro dospívající holky a jejich mámy

V kruhu dívek a žen projdeme zasvěcením do zákonitostí cykličnosti a oslavíme Menarché. Formou příběhů a osobního sdílení nahlédneme do témat zdravé sexuality, mužsko-ženských vztahů, sebehodnoty a osobních hranic.

Pro holky:

Zveme tě na setkání k uctění a přivítání první mestruace a k oslavě tvého vstupu do ženské energie. Tento silný a důležitý čas, kdy se ti otevírá nová perspektiva, s sebou přináší spoustu podstatých témat, která tě jako ženu budou provázet po celý život.

Pokud nechceš zůstat na povrchu, ale chceš jít do hloubky a objevit svou cestu k poznání toho, co je pro tebe to nejlepší, jestli tě zajímají vztahy a milostný život, a jak zdravě přistupovat ke svému tělu, a vše, co se vlastě týká toho být opravdu ženou, jsi srdečně zvána se k nám připojit.

Pro mámy:

Zveme tě k oslavě přerodu tvé dcery v ženu. Můžeš ji provést rituálem Menarché jako ta, která stojí v linii života před ní, a nebo být svědkem. Oslava Menarche (vnitřní panny) je vhodná i pro dospělé ženy, které svůj vstup do dospělosti neměly možnost prožít v úctě a uvědomění daru cykličnosti, a chtěly by tento okamžik plně dosytit (z vlastní zkušenosti víme, že to může být velmi silný okamžik spojení s opomenutou, přeskočenou částí sebe sama).


Setkání probíhá od pátečního večera do nedělního oběda a je koncipováno jako jeden celek – není tedy možné přijet jen na jednu část. Je určeno hlavně pro dívky ve věku cca 12–20 let, které již měly první menstruaci, nebo začínají žít sexuální život. Jejich mámy vítáme, ale jejich účast není podmínkou – respektujeme, že dynamika v rodinách může být v tomto rozdílná.

Setkání není určeno pro samotné dospělé ženy, které chtějí projít rituálem Menarché (toto setkání pořádáme na podzim).

Co s sebou:

Dívky: bílé a červené šaty/sukni/šátek. Mámy: dárek pro dceru ladící s tímto životním přechodem. Další bude doplněno – přihlášení dostanou aktuální informace, až se setkání přiblíží.

Ubytování je zajištěno ve vile nebo v chatkách, na postelích s prostěradlem, ve vlastním spacáku. V případě potřeby můžeme zapůjčit ložní prádlo a peřinu za 150 Kč/pobyt.

Příspěvek:

pobyt s plnou penzí+příspěvek na prostory: do 15 let … 1000 Kč/víkend /// od 16 let … 1700 Kč/víkend

doporučený příspěvek za program (pro jednu dívku nebo rodinu): 1500–2500 Kč/víkend. Pokud by pro vás finance byly jedinou překážkou v účasti, napište nám. Pokusíme se najít kompromis přijatelný všem stranám.

Místo Vám bude rezervováno po zaplacení zálohy 1000 Kč/osoba – po přihlášení obdržíte zálohovou fakturu od spolku Pucháchej, kde bude uvedeno číslo účtu. Záloha je nevratná – v případě zrušení účasti za sebe můžete najít náhradníka.

Těšíme se na setkání, Aio & Tereza

prožitková sebepoznávací setkání

Pořádáme setkání v kruhu žen na témata čistě ženská

prožitková sebepoznávací setkání

Tradice přírodních národů ctily cyklus měsíce na obloze a v ženě jako symbol nekonečné obnovy. Prostor měsíční chýše nabízí ženám v naší době a čase možnost obnovit spojení s tímto cyklem a oslavit jej jako dar a projev tvořivé síly života.