prožitková sebepoznávací setkání

beltine - přechod přes žhavé uhlíky

beltine - přechod přes žhavé uhlíky

zveme na čarodějnou noc k velkému ohni, do jehož uhlíků budeme mít příležitost po setmění vkročit. Navazujeme na tradici Beltinu, Filipojakubské noci a slovanských očistných ohňů.

Příjezd bude možný v neděli po 12. hodině. Sejdeme se ve 14h ke sdílení záměru a praktických informací, poté připravíme sebe a oheň na přechod, který proběhne v čase západu slunce. Zbytek noci bude záležet na chuti a přání přítomných – můžeme zůstat u ohně a udržovat jej až do rána, s doprovodem hudby a písní. Součástí programu bude večerní občerstvení v čase, který bude v souladu s programem, pravděpodobně po dokončení přechodu.

V místě je možné přenocovat – požadavek na nocleh či snídani uveďte do přihlášky. Cena noclehu je 300 Kč, snídaně 90 Kč.

Příspěvek za program + občerstvení je v rozmezí 600–1200 Kč. Místo vám bude rezervováno po zaplacení nevratné zálohy 600 Kč – po přihlášení dostanete mailem zálohovou fakturu s číslem účtu (od spolku Pucháchej, který od roku 2023 zaštiťuje programy na Sklenářce).

prožitková sebepoznávací setkání

Přechod přes žhavíky slouží jako očistný a transformační způsob léčení a modlitby, a také jako iniciační (přechodový rituál), ctí a respektuje přirozenost propojení člověka a přírody i tradice a současnosti.