hosté

kurz meditace Samathá-Vipassaná

kurz meditace Samathá-Vipassaná

Kurz bude věnován uvedení do neudalistické meditace na základě teorie a praxe, tak jak je vysvětlena v textu Metody praxe utišení a vhledu v mahájánové tradici od mistra Chuej-s' z Nan-jűe z tradice Tchien-tchaj z šestého století.

web akce a přihláška

Kurz se povede v českém jazyce a nebude tlumočen, účastnit se ho mohou ale i nečesky mluvící zájemci, kteří instrukce k meditaci obdrží v angličtině. Podrobné informace a studijní materiály budou rozeslány před kurzem.

Základní organizační informace ke kurzu: Formát kurzu bude tradiční s pravidelným střídáním meditace v sedě a meditace v chůzi. Večer pak budou pravidelné přednesy o dhammě. Doporučujeme přečíst si před zasláním přihlášky „Organizační podmínky na našich meditačních kurzech“. Ať víte, jak to na našich kurzech chodí a nic vás nepřekvapí :-).

Odkaz na webové stránky Bhanteho Dhammadípy: dhammadipa.cz

Výše příspěvku za celý kurz: 6 800 Kč. V této částce není obsažena dána pro učitele. Dána je finanční odměna za učení, které je od časů Buddhy předáváno jako dar. Její výše není stanovena – odvíjí se od štědrosti žáků. Dána se hradí v hotovosti přímo na kurzu.

Přihláška se stává závaznou po uhrazení rezervačního poplatku ve výši 500 Kč. Stravu lze zvolit vegetariánskou nebo veganskou a je možné se domluvit i na bezlepkové. Neplaťte příspěvek na kurz, ani rezervační poplatek, dokud neobdržíte potvrzující e-mail a platební údaje od manažera kurzu! Vzhledem k omezenému počtu účastníků přijímáme přihlášky jen na celý kurz.