prožitková sebepoznávací setkání

navaratri

navaratri

vyživující retreat pro ženy s praxí jógy a ájurvédy. Provází Kamila Narayani a Tereza Dlabalová.

Navaratri web a přihláška
prožitková sebepoznávací setkání

Nabízíme pravidelnou denní praxi jógy a meditace a několikrát do roka intenzívní týdenní soustředění.

prožitková sebepoznávací setkání

Pořádáme setkání v kruhu žen na témata čistě ženská

prožitková sebepoznávací setkání

Některá setkání jsou převážně zaměřená na opečování sebe sama. Odpočinek, zastavení a vnitřní ztišení, procedury přírodních lázní (masáže, relaxace, bylinné koupele a pro ženy napářky), jednoduché praxe k aplikace v každodenním životě.

Dle jogínské tradice je Navaratri svátek, který se slaví dvakrát do roka a oslavuje tvořivou sílu Shakti ve všech podobách, nejvíce však ve spojení s archetypem Durgy. Hlavní dvě Navaratri probíhají na podzim a na jaře, v období jarní či podzimní rovnodennosti. Tento čas je nejvhodnější na občerstvující omlazení těla, mysli i ducha a posílení imunity, v souladu s mocným pohybem sil přírody.

Od roku 2016 se koná na Sklenářce Navaratri jako ženský kruh, ve kterém se můžeme v bezpečném prostoru, čisté přírodě a dlouhém čase 5 až 9 dní plně ponořit do intenzivní fyzické i mentální praxe, rituálů, lázní, sebe-péče, vzdělávání, sdílení a oslavy. Soustředíme se na zažehnutí a projevení vnitřního ohně, na to, co je v souladu s niternými potřebami a touhami každé z nás, a na přeměnu „vnitřního uhlíku v diamant“. Vycházíme z původní tradice a ájurvédských principů přizpůsobených našim klimatickým podmínkám. Součástí praxe je odlehčená, ale vyživující strava, popíjení bylinných čajů, otužování, očista smyslových orgánů či trávicího traktu, vydatný odpočinek, ohňová ceremonie, každodenní praxe jógy, dechu, zpěvu manter a meditace v klidu i pohybu, ájurvédské procedury zaměřené na podporu konkrétního orgánu nebo části těla (olejové obklady, masáže), výroba domácích nektarů (ghee, peeling, oleje, kosmetika), ceremoniální kakao a procházky okolní přírodou. Všechny procedury lze poté provádět samostatně i doma – Navaratri je bohaté na sdílení zkušeností a tipů, jak o sebe dobře pečovat i v každodenním životě.

Podrobné informace a přihlášky na www.navaratri.cz.