přírodní lázně

Individuální pobyty jsou možné v minimální délce 5 dnů.

V klidném a nerušeném prostoru v přízemí vily a v okolním prostředí zahrady a lesa můžete nechat opečovat své tělo i ducha. Nabízíme různé typy masáží, očistné procedury, bylinné koupele, kosmetické ošetření, ženskou napářku, zvukové lázně a pohybovou terapii (jóga a práce venku). Služby je možné volit jednotlivě, nebo po konzultaci kombinovat do vhodně cíleného osobního programu s individuální péčí v rámci delšího pobytu.

Procedury jsou založené na holistickém přístupu a přirozených potřebách organismu, které umožnují snažší návrat do původního stavu zdraví a tělesné i psychické rovnováhy. Využíváme při nich tělesné a mentální terapeutické prvky, zdravotnické hygienické pomůcky a výhradně přírodní bylinné přípravky a kosmetiku. Neposkytujeme jiné zdravotnické služby.

Pobyt minimálně na 5 dnů, rezervujte nejméně týden předem. Rezervace je závazná po zaplacení zálohy ve výši 500 Kč na každý den pobytu – po potvrzení data vám zašleme zálohovou fakturu. Prosíme přijeďte v rozmezí 15–18h. Pokud potřebujete vyzvednout na nádraží, dejte nám vědět aspoň den předem.

Informace a rezervace: +420 724 260 774, recepce@sklenarka.cz

Ceník služeb

Ústraní maringotky nebo samostatné chatičky poslouží každému, kdo má zájem o spočinutí v prostoru Sklenářky a stažení pozornosti k sobě.

individuální pobyt v ústraní

Pobyt v ústraní slouží osobám, které hledají dočasné odloučení od společnosti ostatních lidí a rušivých vlivů vnějšího světa. Ústraní v poustevně přináší do života klid a mír, jasnější a nezkreslené smyslové vnímání skutečnosti, emoční vyrovnanost a rozvážný odstup od iluze a domnělých přesvědčení. Tato jednoduchá a krátkodobá změna životního stylu usnadňuje jedincům návrat zpátky k sobě, k přirozenému stavu mysli a účinně zbavuje nadměrného napětí. Ve své podstatě má podobné účinky jako Pobyt ve tmě, ale zpravidla s řádově pomalejšími změnami a vcelku jednoduššími procesy. Pobyt v ústraní nabízíme minimálně na 5 dnů, maximálně na 1 měsíc.

Přes hlavní sezónu je možné přijet jako DOBROVOLNÍK a pomoci s provozem.

Očistné procedury  navrací zdraví, vitální sílu a rovnováhu  organismu  a přinášejí  celkovou úlevu, klid a mír. Slouží každému, kdo potřebuje obnovit svojí kondici, odlehčit zatíženému organizmu, nebo podpořit ozdravné procesy aktuální léčby, a také jako ideální pravidelná zdravotní prevence.

očistné procedury

Používáme osvědčené metody tradiční Indie a evropského a jihoamerického bylinkářství.

Jóga & Ájurvéda: ájurvédské techniky využívají jako prostředky k očistě těla a orgánů zejména sůl, citron, sezamový olej, ghí, hořčiny.

 • očistné dechové a mentální cvičení (pránájáma, relaxace, meditace) (cca 30–60 min)
 • půsty a diety, bylinné nápoje (hořký čaj ad.) (1 den+)
 • očisty smyslových orgánů (ústní dutina, nos, oči, uši, pleť a kůže) (cca 60 min)
 • očisty trávicího traktu (ústa, žaludek, střeva) (cca 1–2 hod)

Evropské & jihoamerické: v těchto přírodních postupech využíváme především místní byliny, a z jihoamerické tradice Wayusu, tekutý tabák, Rapé, Kambo.

 • očista Wayusou (cca 60 min)
 • očista Kopřivou (jaro – podzim) (cca 30–60 min)
 • očista Rapé/tabák (pouze obřadní postup) (cca 1–2 hod)
 • očista Kambo (pouze obřadní postup) (cca 2 hod)

Procedury nabízíme samostatně, nebo se vhodně kombinují v rámci delších pobytů. Na základě Vašich potřeb a požadavků určíme a doporučíme optimální postup péče a dohodneme se na konkrétních procedurách. Procedury nejsou náročné, vyžadují pouze plnou pozornost a osobní přípravu. Potřebné vybavení lze pořídit přímo u nás.

Očistné procedury efektivně doplňují, avšak nenahrazují lékařské postupy. V případě vážných zdravotních problémů je třeba konzultace s odborníkem.

Nabízíme sestavy cvičení, které vycházejí z přirozených principů lidského pohybu, správného držení těla (postury) a funkce dechu. Příznivě tak působí zejména na příčiny chronických pohybových bolestí, které nastávají vlivem nevhodného držení těla, procesu stárnutí, či zranění.

pohybová terapie

jóga a práce venku

Pomáhá jako prostředek k udržení tělesné kondice a koordinace, posílení organismu, prevence zdraví i jako cvičení při rekonvalescenci. 

Využíváme postupy a znalosti z oboru jógové terapie a kineziologie, které umožnují šetrný a bezpečný přístup k tělesnému cvičení a polohám. Cvičení je vhodné pro všechny generace, neboť se přizpůsobuje aktuálnímu stavu a kondici jednotlivce.

Nabízíme také smysluplnou pracovní terapii v přírodě. Je vhodná obzvláště pro jedince, kterým celkově schází pohyb a fyzická zátěž spojená s pocitem užitečnosti, a kteří potřebují „vypnout“. Napomáhá k posílení pocitu sebepřijetí a sebejistoty. Pracovní terapie se hodí jako vhodný doplněk k programu během ozdravných pobytů. Je možný výběr z jednoduchých činností – práce na zahradě, štípání a úklid dřeva, kosení, atp.

Masáž přináší uvolnění fyzického i psychického napětí a harmonizaci fyzického i energetického těla.

masáže

V masážích vycházíme z různých technik a tradic, které přizpůsobujeme na míru aktuálním potřebám vašeho těla i ducha. Masáž může zahrnout celé tělo nebo jeho část, v nabídce máme suché i olejové typy masáží. Masáž může být cílená na uvolnění nebo naopak povzbuzení. Setkání může kromě pozorného doteku zahrnovat také hudbu či zvuky, použití vykuřovadel a vonných esencí, práci s dechem, vedenou meditaci. Podrobné informace najdete v profilech lazebníků.

průběh masáže:

Nejdříve si nad šálkem čaje popovídáme o tom, jak se cítíte, máte-li konkrétní přání a zjistíme případné kontraindikace. Z toho vyplyne základní rámec masáže. Dohodneme se také na komunikaci během masáže, bezpečných hranicích a délce masáže. Po skončení masáže máte prostor na odpočinek a integraci masáže, případně sdílení. Celkově si rezervujte cca o 1 hodinu delší čas než je délka samotné masáže. Masáž probíhá na futonu nebo masážním lehátku. Pro suchou masáž se hodí pohodlné, nejlépe bavlněné oblečení.

kontraindikace masáže: (stav, kdy masáž nelze provádět vůbec nebo pouze na určitých částech těla)

 • akutní horečnaté a infekční stavy
 • otevřené rány a kožní problémy (plísně, vředy, ekzémy, hnisající ložiska, apod.)
 • nádorová onemocnění
 • první trimestr těhotenství nebo rizikové těhotenství; jinak platí pro těhotenství nebo menstruaci pouze lokální omezení
 • problémy se srážlivostí krve a kornatění tepen, záněty žil (lokální omezení)
 • revmatismus, artróza, osteoporóza nebo problém pohybového aparátu (podle aktuálního stavu)
 • bezprostředně po jídle nebo nadměrné fyzické námaze

konzultace s lékařem se doporučuje:

 • při chorobách srdce (infarkty, srdeční arytmie, vysoký krevní tlak)
 • při cukrovce
 • při epilepsii

zvukové lázně

Léčení zvukem s pomocí prastarých léčebných hudebních nástrojů – planetárních gongů a tibetských mís. Je to metoda založená na jemných hloubkových vibracích dodávajících lidskému organismu harmonii a sílu. Podporuje aktivaci samoléčebných procesů a detoxikaci těla. Odbourává psychický stres a uvolňuje duševní napětí, stejně jako fyzické svalové napětí. Tělo je oživeno proudem čisté energie, mysl nachází klid a jasnost, duše prožívá otevřenost a mír.

Horká bylinná vana pod hvězdami. Používáme vlastnoručně sbírané a zpracované byliny z okolních lesů a luk.

bylinné koupele

Od jara 2023 je připraveno venkovní zázemí pro „vanu v lese“. Můžete si dopřát horkou koupel plnou ručně sbíraných bylin, ze které uvidíte jen okolní les a nebe a uslyšíte ptačí zpěv. V zimě si vemte čepici :)

Vana je umístěna za plátěným paravánem, který poskytne dostatek soukromí, prostor na převléknutí i spočinutí po koupeli.

Prastará procedura, při které žena sedí na židli nad vodní lázní s bylinami.

ženská napářka

Procedura která nejen čistí a léčí ženské lůno, ale také pomáhá naladit se na ženství. Využívá účinků termoterapie, hydroterapie, fytoterapie a aromaterapie. Přináší ženě příležitost se zastavit, opečovat, spočinout v klidu sama se sebou, a podpořit tak fyzickou i duševní obnovu.

Při napářce se žena posadí na stoličku s otvorem, pod který se umístí hrnec s vařící vodou a bylinami. Žena se od pasu dolů zahalí do deky, a teplá bylinná pára „inhalovaná“ skrze lůno prohřeje a prokrví celou oblast pánve.