Pavel

Pavel

Pavel Hajník

kuchař / kuchařka, lazebník / lazebnice, výrobce

Pavel si při studiu vysoké školy ekonomické uvědomil, že pro něj ekonomické poučky postrádají smysl. Velmi rychle bylo rozhodnuto. Oproštěn od vnějších vazeb vydal se s batohem objevovat Svět a sám sebe. Občas nelehké, zato krásné prožíval chvíle na své Cestě. Jako ekonom neuměl prakticky zhola nic, a tak se nechal životem učit. Vyzkoušel si mnoho rozličných prací, od staveb a kuchyní, přes včelaření a pasení dobytka na Novém Zélandu, až po manažera hotelu či práci v diamantových dolech v Severozápadních teritoriích Kanady a mnoho a mnoho dalšího. Během svých zevních cest nezapomínal na cesty vnitřní. Po pěti letech se vrátil do své domoviny, aby zde velice záhy potkal ženu svého života, zplodil potomka a usadil se na Sklenářce, kde se nyní učí umění být Člověkem a součástí komunity.

Mezi jeho záliby patří vaření, příprava raw dezertů a pokrmů, macrame, hudba a zpěv, poezie a rap, pohyb a dech, jóga a meditace, masáže a reflexní terapie, smysluplná tvrdá práce a řez ovocných dřevin.

Na Sklenářce ho tudíž můžete spatřit v kuchyni s vařečkou v ruce, v dílně s nářadím, v lese s pilou, na louce s kosou, s nůžkami pod ovocným stromem, topit v kotelně, sedět na jógamatce v siddhásaně nebo plavat v jezírku, nehledě na roční období. Bude-li třeba, rád si mezi tím vším udělá prostor, aby se pověnoval vašim chodidlům, šíji a zádům.

*REFLEXNÍ TERAPIE: Reflexologie je jednou z nejúčinnějších metod alternativní medicíny, která využívá skutečnosti, že všechny orgány a části těla mají svoji reflexní plošku na chodidle, která reaguje na dysfunkci orgánu svou zvýšenou citlivostí (bolestí při zmáčknutí). Díky tomu je možno diagnostikovat a přímo ovlivnit stav příslušného orgánu.

Terapie zahrnuje: 

  • reflexní diagnostika / terapie – bolestivé plošky pomocí vhodné strategie léčení naladíme tak, aby nebolely
  • uvolnění krční páteře – obnovení toku životní energie v těle
  • postupy na lůžku – kontrola kostrče, uvolnění lopatek, reponace svalů kolem SI skloubení a bederní páteře, prodloužení kratší nohy, odlymfování
  • v případě potřeby lze provést nervovou či čakrovou reflexní terapii a reponaci žeber a hrudního koše. *