Pavel

Pavel

kuchař / kuchařka, lazebník / lazebnice, výrobce

Pavel si při studiu vysoké školy ekonomické uvědomil, že pro něj ekonomické poučky postrádají smysl. Velmi rychle bylo rozhodnuto. Oproštěn od vnějších vazeb vydal se s batohem objevovat Svět a sám sebe. Občas nelehké, zato krásné prožíval chvíle na své Cestě. Jako ekonom neuměl prakticky zhola nic, a tak se nechal životem učit. Vyzkoušel si mnoho rozličných prací, od staveb a kuchyní, přes včelaření a pasení dobytka na Novém Zélandu, až po manažera hotelu či práci v diamantových dolech v Severozápadních teritoriích Kanady a mnoho a mnoho dalšího. Během svých zevních cest nezapomínal na cesty vnitřní. Po pěti letech se vrátil do své domoviny, aby zde velice záhy potkal ženu svého života, zplodil potomka a usadil se na Sklenářce, kde se nyní učí umění být Člověkem a součástí komunity.

Mezi jeho záliby patří vaření, příprava raw dezertů a pokrmů, macrame, hudba a zpěv, poezie a rap, pohyb a dech, jóga a meditace, masáže a reflexní terapie, smysluplná tvrdá práce a řez ovocných dřevin.

Na Sklenářce ho tudíž můžete spatřit v kuchyni s vařečkou v ruce, v dílně s nářadím, v lese s pilou, na louce s kosou, s nůžkami pod ovocným stromem, topit v kotelně, sedět na jógamatce v siddhásaně nebo plavat v jezírku, nehledě na roční období. Bude-li třeba, rád si mezi tím vším udělá prostor, aby se pověnoval vašim chodidlům, šíji a zádům.