prožitková sebepoznávací setkání

prožitková setkání

Tato setkání se odehrávají zejména okolo hlavních přírodních svátků, které kopírují mocné pohyby v přírodě – slunovratů, rovnodenností a vrcholů mezi nimi.

Několikadenní program se variabilně skládá z: očistné potní chýše, přechodu přes žhavé uhlí, kakaového obřadu se zpíváním a bubnováním, rituálů podporujících univerzální dění, labyrintu, poradního, ženského a mužského kruhu, očistných technik, lukostřílení a dalších.

kakaový obřad Xocolatl Beija-flor

kakaový obřad beija-flor

kakaový obřad Xocolatl Beija-flor

Zpívané modlitby a meditace vedou ke zklidnění mysli, uvolnění těla a  sjednocení pozornosti v Jednotě a Přítomnosti, jsou oslavou bytí v přítomném okamžiku Teď a Tady.

očistná potní chýše

očistná potní chýše

Obřad očistné potní chýše (temascal, inipi) má hluboké kořeny v tradicích původních obyvatel nejen severoamerického kontinentu. V jeho průběhu dochází k usebrání v modlitbě a introspekci, a také k očistě těla a mysli.

očistná potní chýše
přechod přes žhavé uhlí

přechod přes žhavé uhlí

přechod přes žhavé uhlí

Přechod přes žhavíky slouží jako očistný a transformační způsob léčení a modlitby, a také jako iniciační (přechodový rituál), ctí a respektuje přirozenost propojení člověka a přírody i tradice a současnosti.

poradní kruh

poradní kruh

Poradní kruh (anglicky Council) je otevřeným kruhem sdílení, který vychází z původního způsobu rokování přírodních národů a přináší do moderní doby opomíjené kvality komunikace. Council sloužil k vyprávění příběhů, hledání správného rozhodnutí nebo k řešení konfliktů v nehierarchické struktuře, která dává všem stejný prostor k upřímnému sdílení i pozornému naslouchání.

poradní kruh
labyrint

labyrint

labyrint

Je to jednoduchý univerzální zdroj zrcadlení jedinečného způsobu, jakým putujeme životem a otevíráme se příležitost k transformaci a růstu.

ženský kruh

ženský kruh

Pořádáme setkání v kruhu žen na témata čistě ženská

ženský kruh
mužský kruh

mužský kruh

mužský kruh

Zveme muže do autentického kruhu mužských témat

měsíční chýše

měsíční chýše

Tradice přírodních národů ctily cyklus měsíce na obloze a v ženě jako symbol nekonečné obnovy. Prostor měsíční chýše nabízí ženám v naší době a čase možnost obnovit spojení s tímto cyklem a oslavit jej jako dar a projev tvořivé síly života.

měsíční chýše
hudba a tanec

hudba

hudba a tanec

hudba, rytmy, hlas a vibrace jako prostředky pro otevření srdce, ztišení mysli, oblažení ducha a propojení v kruhu.

kakao

kakao

Setkání v kruhu s podporou ceremoniálního Kakaa.

kakao
rituál

rituál

rituál

Rituály pro různé příležitosti - setkání či modlitba pro podporu konkrétního záměru, ať už kolektivního nebo osobního (přechodové rituály v důležitých okamžicích života). Inspirace pro osvojení rituálu v osobní praxi a nakládání se svou pozorností a životní energií dobrým způsobem.

sebepéče

Některá setkání jsou převážně zaměřená na opečování sebe sama. Odpočinek, zastavení a vnitřní ztišení, procedury přírodních lázní (masáže, relaxace, bylinné koupele a pro ženy napářky), jednoduché praxe k aplikace v každodenním životě.

sebepéče
výtvarno

vytvarno

výtvarno

kreativní tvoření jako cesta k sobě