praktické informace k pobytu

Sklenářka je prostor pro meditaci a osobní rozvoj, který udržujeme ve stavu rovnováhy. Budeme vděční, když se k němu budete chovat také tak, aby mohl dobře sloužit i těm, kteří jej budou využívat po vás.

přihlášky, příjezd

V případě zájmu o účast na námi pořádaném setkání se přihlašte přes odkaz v popisu akce, do konce týdne předcházejícího setkání (při pozdější přihlášce admin příplatek 250 Kč); v případě individuálního pobytu alespoň 5 dní předem.

Místo vám bude rezervováno po zaslání nevratné zálohy na účet a ve výši uvedených v popisu akce. Záloha se vrací v plné výši v případě, že za sebe naleznete náhradníka.

Nemáme klasickou recepci ani otevírací dobu. Příjezd na program nebo individuální pobyt je do 18h. Pokud potřebujete vyzvednout na nádraží, dejte nám vědět aspoň den předem.

Kontakt recepce: +420 732 921 199, recepce@sklenarka.cz

o areálu

Areál Sklenářky zahrnuje prostor pro veřejnost a soukromé prostory. Veřejnosti slouží vila a okolní prostor, jezírko, velká meditárna ve stodole, chatky pod jabloní, maringotka, kruh stromů, posvátný háj, indiánská louka a parkoviště. Soukromé prostory zahrnují byty u parkoviště, bílý dům, chatky v osadě a k těmto budovám přilehlé prostory, tiny house, technické zázemí (dílna, garáž, sklady dřeva, sklad), zahrada a zázemí pro zvířata. Prosíme, respektujte soukromí obyvatel.

Pobyt v areálu je na vlastní odpovědnost. Rodiče odpovídají za své děti, majitelé zvířat za svá zvířata. V areálu není zejména kvůli paví rodině dovolen volný pohyb psů a dalších dovezených zvířat. Zvířata nemají přístup do vily a pobyt s nimi je možný pouze v chatkách nebo ve stanech – jejich pobyt konzultujte předem.

Parkujte na vyhrazeném parkovišti před závorou (pro na/vyložení věcí je možno zajet dovnitř).

Celý areál Sklenářky je nekuřácký a bez alkoholu – místo na kouření je vyhrazeno na parkovišti u potůčku.

Doporučujeme nenechávat volně v prostoru a ve stanech cennosti, zamykat auta. Prosíme o vnímavost ke společně sdílenému prostoru. Sklenářka je soukromý prostor, ale volně přístupný.

Koupání v jezírku je na vlastní nebezpečí. Hloubka vody je cca 1,2m a uprostřed jezírka je pod vodou sud s leknínem.

Pomoc s přípravou pokrmů, úklidem, na zahradě, v areálu je vítaná, po dohodě s personálem – zeptejte se recepčního nebo vašeho hostitele. Pokud potřebujete zapůjčit nějaké nářadí, zeptejte se obsluhy/správce, a použité náčiní vraťte po skončení práce na původní místo.

ubytování

Po příjezdu vám recepční sdělí, kde se můžete ubytovat a seznámí vás s prostorem. Zapište se do knihy hostů, která je uložena na recepci a uhraďte příspěvek za ubytování, stravu, případně program. Základní cena ubytování zahrnuje prostěradlo. Na přání můžeme zapůjčit kompletní ložní sadu či ručník.

 • ve vile se přezouvejte dole pod schody.
 • zavírejte vchodové dveře do vily (žije tu s námi hodně zvědavých zvířat).
 • zhasínejte světla v místnostech – automatická čidla jsou pouze na chodbách.
 • šetřete teplou i studenou vodou, používejte kosmetiku bez chemických přísad – odpadní vody se po přečištění vracejí do lesa.
 • pro chatky a stany jsou k dispozici venkovní sprchy za chatkami a kadibudky u chatek a v lese za fóliákem.
 • třiďte odpad do dřevěné bedny v recepci (plasty, papír, sklo), do nádob v 1. patře vily nebo do barevných popelnic za vilou.
 • respektujte instrukce obsluhy, zejména co se týče topení a manipulace s ohněm. Nenechávejte hořet bez dozoru svíčky a vonné tyčinky.
 • nevynášejte matrace, deky a polštáře z vily ven – na venkovní posezení máme k tomu určené polštáře a karimatky.
 • pokud něco rozbijete, nebo najdete nějakou závadu, dejte vědět recepčnímu nebo správci. Pokud něco rozlijete/zaš­piníte, ukliďte to po sobě.
 • před odjezdem sundejte použité ložní prádlo a nechejte je u dveří pokoje.
 • zapůjčené nebo přesunuté vybavení vraťte před odjezdem na původní místo – zanechejte prostor ve stavu, v jakém jste ho našli (o běžný úklid se samozřejmě postaráme).

stravování a voda

Pro skupinové pobyty vaříme lakto-vegetariánskou plnou penzi, ke které se mohou přidat i jednotlivci. V případě diety ze zdravotních důvodů může být strava veganská či bezlepková – diety hlaste v přihlášce.

Mimo skupinové pobyty vaříme pouze oběd – snídani si hosté zajišťují samoobslužně (snídaňový koš v recepci), k večeři lze využít přebytek od oběda. Jídlo objednávejte přes recepčního, ne v kuchyni.

V letním období si po sobě umyjte použité nádobí u venkovního žlabu, v zimě v recepci. Nenechávejte žádné jídlo venku na terase (láká pávy a vosy).

Voda je pitná v celém areálu (vlastní studna), ale obsahuje vyšší podíl železa, stejně jako okolní půda. V recepci vily je k dispozici filtrovaná voda (reverzní osmóza).

samoobsluha – bar

Svou konzumaci během pobytu zapisujte do sešitu na baru. Odpovídající doporučený příspěvek vložte na konci pobytu do kasičky a škrtněte v sešitu uhrazené položky. Teplý nápoj: 15 Kč/hrnek nebo 40 Kč/konvička. Hrnky po sobě umývejte a nechávejte na baru.

program

Pravidelná jógová praxe:

 • 6.30h … meditace v tichu (45´)
 • 17h … ásany, pránájáma (90´, v pondělí a čtvrtek provázená lekce)

Veřejné akce: dle aktuální nabídky

Veškerý program probíhající na Sklenářce je dobrovolný. Každý účastník se k němu připojuje z vlastního rozhodnutí a je odpovědný za svůj zdravotní a psychický stav.

vědomý příspěvek za program

Většina nás vyrostla ve světě pevně stanovených cen za zboží a služby. Možnost pohyblivého příspěvku za program aktivuje zajímavé roviny náhledu na energii a důvěru v hojnost. Po několika letech experimentů s různým nastavením jsme zjistili, že v českých luzích a hájích není stále vytvořeno dostatečné povědomí o tom, kolik úsilí obnáší uspořádat setkání, zajistit prostor, teplo a potřebný materiál, obstarat přihlášky a komunikaci se zájemci. A pak samotná příprava, zkušenosti a čas průvodce.

Cena za náš program je tedy většinou určena rozmezím, jehož nižší částka zajistí pokrytí režijních nákladů a základní příspěvek pro průvodce. Výše příspěvku pro průvodce není omezena – záleží na Vašich možnostech a vnímání přínosu setkání pro Vaši osobní cestu. Můžete vyjít z ohodnocení, které dáváte svému vlastnímu času a práci; pro nás je to činnost, která nám přináší radost, naplnění, ale i hmotnou obživu.

Pokud se sejde na příspěvcích hodně, věnujeme část z nich na rozvoj Sklenářky nebo dalších smyslupných projektů podporujících Život na Zemi. Díky vyváženým příspěvkům můžeme společná setkání utvářet, provázet a být v důvěře ve všeobecnou spokojenost, rovnováhu a konání dobrým způsobem.

okolí Sklenářky:

cyklostezky, turistické stezky, možnost jízdy na koních, výlety do hor, četné hrady a zámky v okolí.

Naučná stezka Sklenářka