praktické informace k pobytu

Sklenářka je prostor pro meditaci a osobní rozvoj, který udržujeme ve stavu rovnováhy. Budeme vděční, když se k němu budete chovat také tak, aby mohl dobře sloužit i těm, kteří jej budou využívat po vás.

přihlášky, záloha

V případě zájmu o účast na námi pořádaném setkání se PŘIHLAŠTE ONLINE přes odkaz v popisu akce.

Místo vám bude rezervováno po zaslání nevratné zálohy na účet a ve výši uvedených v popisu akce. Záloha se vrací v plné výši v případě, že za sebe naleznete náhradníka. V případě, že se kapacita setkání naplní, bude to napsáno v záhlaví akce a možnost přihlášení bude zablokována.

Kontakt recepce: +420 732 921 199, recepce@sklenarka.cz

o areálu

Areál Sklenářky zahrnuje prostor pro veřejnost a soukromé prostory. Veřejnosti slouží vila a okolní prostor, jezírko, velká meditárna ve stodole, chatky pod jabloní, maringotka, kruh stromů, posvátný háj, indiánská louka a parkoviště. Soukromé prostory zahrnují byty u parkoviště, bílý dům, osadu a k těmto budovám přilehlé prostory, tiny house, chatka v rohu u venkovních sprch, technické zázemí (dílna, garáž, dřevníky a skladované dřevo, katr, zahradní budka, sklad), zahrada a zázemí pro zvířata. Prosíme, respektujte soukromí obyvatel.

Pobyt v areálu je na vlastní odpovědnost. Rodiče odpovídají za své děti, majitelé zvířat za svá zvířata. V areálu není zejména kvůli paví rodině dovolen volný pohyb psů a dalších dovezených zvířat. Zvířata nemají přístup do vily a pobyt s nimi je možný pouze v chatkách nebo ve stanech – jejich pobyt konzultujte předem.

Nemáme klasickou recepci ani otevírací dobu – příjezd na program je dle informací k akci, individuální pobyt rezervujte alespoň 3 dny předem a dejte nám v předstihu vědět čas příjezdu.

Parkujte na vyhrazeném parkovišti před závorou (pro na/vyložení věcí je možno zajet dovnitř). Pokud potřebujete vyzvednout na nádraží, dejte nám vědět nejméně den předem.

Celý areál Sklenářky je nekuřácký a bez alkoholu – místo na kouření je vyhrazeno na parkovišti u potůčku.

Pomoc s přípravou pokrmů, úklidem, na zahradě, v areálu je vítaná, po dohodě s personálem – zeptejte se recepčního nebo vašeho hostitele.

Doporučujeme nenechávat volně v prostoru a ve stanech cennosti, zamykat auta. Prosíme o vnímavost ke společně sdílenému prostoru. Sklenářka je soukromý prostor, ale volně přístupný.

Koupání v jezírku je na vlastní nebezpečí. Hloubka vody je cca 1,2m a uprostřed jezírka je pod vodou sud s leknínem.

Pokud potřebujete zapůjčit nějaké nářadí, zeptejte se obsluhy/správce, a použité náčiní vraťte po skončení práce na původní místo.

ubytování

Po příjezdu vám recepční sdělí, kde se můžete ubytovat a seznámí vás s prostorem. Zapište se do knihy hostů, která je uložena na recepci a uhraďte příspěvek za ubytování, stravu, případně program.

 • ve vile se přezouvejte dole pod schody.
 • zavírejte vchodové dveře do vily (žije tu s námi hodně zvědavých zvířat).
 • zhasínejte světla v místnostech – automatická čidla jsou pouze na chodbách.
 • šetřete teplou i studenou vodou, používejte kosmetiku bez chemických přísad – odpadní vody se po přečištění vracejí do lesa.
 • pro chatky a stany jsou k dispozici venkovní sprchy za chatkami a kadibudky u chatek a v lese za fóliákem.
 • třiďte odpad do dřevěné bedny v recepci (plasty, papír, sklo) nebo do barevných popelnic za vilou.
 • respektujte instrukce obsluhy, zejména co se týče topení a manipulace s ohněm. Nenechávejte hořet bez dozoru svíčky a vonné tyčinky.
 • nevynášejte matrace, deky a polštáře z vily ven – na venkovní posezení máme k tomu určené polštáře a karimatky.
 • pokud něco rozbijete, nebo najdete nějakou závadu, dejte vědět recepčnímu nebo správci. Pokud něco rozlijete/zaš­piníte, ukliďte to po sobě.
 • před odjezdem sundejte použité ložní prádlo a nechejte je u dveří pokoje.
 • zapůjčené nebo přesunuté vybavení vraťte před odjezdem na původní místo – zanechejte prostor ve stavu, v jakém jste ho našli (o běžný úklid se samozřejmě postaráme).

Ceny ubytování (děti od 5 do 12 let včetně platí 50 % ceny):

 • vila … 250 Kč (květen-září) /// 300 Kč (říjen – duben)
 • chatka … 250 Kč (květen-září) /// 350 Kč (říjen – duben)
 • stan … 200 Kč/os/noc
 • ložní prádlo … 100 Kč/pobyt

stravování

Pro skupinové pobyty vaříme plnou penzi, ke které se mohou přidat I jednotlivci. Mimo skupinové pobyty vaříme pouze oběd – snídani si hosté zajišťují samoobslužně (snídaňový koš v recepci), k večeři lze využít, co zbyde od oběda. Jídlo objednávejte přes recepčního, ne v kuchyni. V letním období si po sobě umyjte použité nádobí u venkovního žlabu, v zimě v recepci. Nenechávejte žádné jídlo venku na terase (láká pávy a vosy).

Časy a ceny jídel (děti od 5 do 12 let včetně platí 50 % ceny):

 • snídaně v 8h … 80 Kč (v případě samoobsluhy zahrnuje 1 teplý nápoj)
 • oběd ve 13h … 150 Kč
 • večeře v 19h … 120 Kč
 • plná penze 350 Kč

samoobsluha – bar

Svou konzumaci během pobytu zapisujte do sešitu na baru. Odpovídající doporučený příspěvek vložte na konci pobytu do kasičky a škrtněte v sešitě uhrazené položky. Teplý nápoj: 10 Kč/hrnek nebo 25 Kč/konvička. Hrnky po sobě umývejte a nechávejte na baru.

program

Pravidelná jógová praxe:

 • 6.30h … meditace v tichu (45´)
 • 17h … ásany, pránájáma (90´, v pondělí provázená lekce)

Nepravidelný program: dle aktuální nabídky, jste vítáni se připojit dle kapacity a možností.

Veškerý program probíhající na Sklenářce je dobrovolný. Každý účastník se k němu připojuje z vlastního rozhodnutí a je odpovědný za svůj zdravotní a psychický stav.

vědomý příspěvek

U našich programů pracujeme s konceptem volitelného příspěvku. Většina z nás i vás vyrostla ve světě pevně stanovených cen za zboží, služby či semináře. Rozvolnění kurzovného/lek­torného do pohyblivého příspěvku aktivuje zajímavé roviny náhledu na energii, hojnost, důvěru a rovnováhu.

Po několika letech experimentování s různou úrovní dobrovolnosti jsme zjistili, že v českých luzích a hájích není vytvořeno dostatečné povědomí o tom, kolik energie všeho druhu obnáší uspořádat setkání, zajistit prostor, dřevo a další materiál, obstarat přihlášky a komunikaci se zájemci. A pak samotná osobní příprava, čas, zkušenosti, integrita a energie facilitátora, který setkání provází.

Našli jsme střední cestu a ceny za naše programy jsou většinou určeny rozmezím částek, z nichž ta nižší nám zajistí pokrytí režijních nákladů a něco málo zbyde pro průvodce. Vyšší částkou můžete přispět především na vyrovnání energie a pozornosti průvodců. Výše není omezena záleží na Vašich možnostech a vnímání přínosu setkání pro Vaši osobní cestu. Můžete vyjít z ohodnocení, které dáváte svému vlastnímu času a práci – pro nás je to činnost, která nám přináší radost, naplnění, ale i hmotnou obživu.

Pokud se sejde na příspěvcích hodně, věnujeme část z nich na rozvoj Sklenářky nebo dalších smyslupných projektů podporujících Život na Zemi. Díky vyváženým příspěvkům můžeme společná setkání utvářet, provázet a být v důvěře ve všeobecnou spokojenost, rovnováhu a konání dobrým způsobem.

okolí Sklenářky:

cyklostezky, turistické stezky, možnost jízdy na koních, výlety do hor, četné hrady a zámky v okolí.