přírodní lázně

V klidném a nerušeném zázemí nově zrekonstruovaného prostoru přízemí vily a v okolním prostředí zahrady a lesa na Vás čekají Přírodní lázně. V rámci nabízených služeb si můžete vybrat z relaxačních a detoxikačních pobytů, masáží, bylinných koupelí, pohybové terapie (jóga) a očistných procedur, případně strávit několik dní ve tmě nebo v meditačním ústraní v tomu přizpůsobené maringotce.

Služby je možné volit jednotlivě, nebo po konzultaci kombinovat do podoby vhodného a cíleně účinného osobního programu s individuální péčí, v rámci denního či delšího pobytu. Poskytujeme procedury a terapie založené na holistickém přístupu a přirozených potřebách organismu, které umožnují snažší návrat do původního stavu zdraví a tělesné i psychické rovnováhy. Pro procedury využíváme tělesné a mentální terapeutické prvky, zdravotnické hygienické pomůcky a vlastní přírodní bylinné přípravky. Neposkytujeme jiné zdravotnické služby.

rezervace

Rezervace je závazná po zaplacení zálohy ve výši 500,–/den na účet č. 2200509951/2010.

pobyt ve tmě

Pobyt ve tmě je jedním ze způsobů autoerapie, krátkodobé změny životního stylu, usnadňující obnovení rovnováhy a stability v osobním životě i ve vztazích s ostatními. „Maringotma“ poslouží každému, kdo má zájem o spočinutí v tichu samoty, na nerušeném místě na kraji lesa, v tiché části areálu Sklenářky.

pobyt v ústraní

Ústraní maringotky nebo samostatné chatičky poslouží každému, kdo má zájem o spočinutí prostoru Sklenářky a stažení pozornosti k sobě.

masáže

Masáž přináší uvolnění fyzického i psychického napětí a harmonizaci fyzického i energetické­ho těla.

očistné procedury

Očistné procedury  navrací zdraví, vitální sílu a rovnováhu  organizmu  a přinášejí  celkovou úlevu, klid a mír. Slouží každému, kdo potřebuje obnovit svojí kondici, odlehčit zatíženému organizmu, nebo podpořit ozdravné procesy aktuální léčby, a také jako ideální pravidelná zdravotní prevence. 

bylinné koupele

Vana plná bylin v lese. Hvězdné nebe nad hlavou a klid a mír ve mně.

pohybová terapie (jóga)

Nabízíme zejména sestavy cvičení, které vychází z přirozených principů lidského pohybu, správného držení těla (postury) a funkce dechu. Příznivě tak působí zejména na příčiny chronických pohybových bolestí, které nastávají vlivem nevhodného držení těla, procesu stárnutí, či zranění.

ženská napářka

Prastará procedura, při které žena sedí na židli nad vodní lázní s bylinami.