soběsta(te)čnost - praktické workshopy

soběstatečnost

SOBĚSTA(TE)ČNOST: čtyři 10-denní bloky, dva na jaře, dva na podzim, věnované praktickým dovednostem kosení, ekologického zahradničení, vegetariánského vaření, výroby domácí kosmetiky, bylinné lékárny a úklidových prostředků, přírodního stavitelství a dřevotvorby, práce s kůží, vzdělávání, skupinové i partnerské komunikace, a dalším ve spolupráci s hosty.

Na závěr každého bloku Soběsta(te)čnosti se konají DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, během kterých je prostor pro otázky a odpovědi o vizi a fungování Sklenářky a možnostech, jak lze s námi spolupracovat nebo na Sklenářce žít.

1× za rok pořádáme FESTIVAL SOBĚSTA(TE)ČNOSTI, na kterém se workshopy, dovednosti a šikovní lidé zkoncentrují na jednom místě, k podpoře propojování, síťování, sdílení zkušeností a vzájemné inspirace.

zdravé vaření

zdravé vaření

zdravé vaření

Pořádáme víkendové kurzy vegetariánského vaření (Honza), vaření z divoce rostoucích bylin (Katka) a sezónami insipovaná kuchyňská setkání Čarodějky v kuchyni (Aio).

zahradničení

zahradničení

Sdílíme zkušenosti s permakulturními a biodynamickými principy v zahradě

zahradničení
kosení

kosení

kosení

V rámci kosení sklenářkovských luk nabízíme základy, jak si správně připravit kosu na kosení, techniku kosení a tréninkovou plochu. Nováčky do tajů kosení zasvětíme, kosu zapůjčíme.

společenství

společenství

sdílení zkušeností ze života ve Společenství

společenství
přírodní stavitelství & dřevo

dřevo

přírodní stavitelství & dřevo

workshopy zaměřené na práci se dřevem, od uměleckého zpracování dřeva po stavbu domu