prakticé informace k pobytu ve tmě

  • interiér temnice o rozměrech 7×3m je celodřevěný, zařízený k celoročnímu pobytu. Oddělená vstupní chodba slouží k předávání jídla a vzkazů
  • skromné přírodní vybavení (postel, prostěradlo, polštář a peřina s povlečením, stůl, židle, křeslo, police na osobní věci, tekoucí voda z vlastní studny, umyvadlo, sprchový kout s teplou vodou, chemické WC, prostor na cvičení či meditaci, podložka na cvičení, tužka a papírky na vzkazy, tibetská mísa)
  • elektrická energie (topení, větrání)
  • možnost využití individuální péče a poradenství (domluva nutná před začátkem pobytu)
  • strava je laktovegetariánská, dietu lze upravit dle individuální potřeby
  • k pobytu doporučujeme: pohodlné oblečení, přírodní kosmetika, ručník, přezůvky, osobní silové předměty, zápisník, tužka/pastelky, hudební nástroj
  • s sebou neberte: chemické hygienické přípravky, cigarety, alkohol, mobilní telefon a další elektroniku

Minimální délka pobytu je 3 noci. Příjezd v den nástupu od 13 do 15 hodin. Odpoledne je určeno pro usebrání, zklidnění, seznámení s prostorem temnice a podmínkami pobytu, rozhovor s pečovatelem a v případě potřeby, na základě předchozí žádosti, rozhovor s průvodcem. Pobyt ve tmě začíná večer v čase dle vaší volby.

Informujte své blízké o době pobytu ve tmě a předejte jim náš kontakt pro případ potřeby z vážných důvodů. Pobyt ve tmě je možné kdykoli ukončit – temnice je stále otevřená. Před odjezdem prosíme o osobní předání prostoru pečovateli.

V den odjezdu prosíme o opuštění temnice do 11h. Doporučujeme nechat si po skončení pobytu 1 den na integraci prožitku a návrat do pravidelného denního rytmu. Před pobytem i po pobytu ve tmě můžete pobýt v prostoru Sklenářky či v okolní přírodě, lze přiobjednat nocleh navíc ve volných pokojích.