reference

Místo, které má potenciál proměnit člověku celý život 🙂 Osobně Sklenářku vnímám jako jeden z prvních ranních červánků nové epochy, která překoná vyhraněný soutěživý a dnes již nezdravě egoistický individualismus (který je dnes vůdčím paradigmatem) tím, co by se dalo jemně naznačit slovy – spolupráce, obětavost, empatie, vzájemný respekt, bratrství a láska. Lidé zde si zřetelně uvědomují, že abychom se jako lidstvo mohli vyvíjet dále, je třeba posunout se na kvalitativně vyšší úroveň bytí. A ačkoliv je dneš těžké takto žít, nevzdávají to. Děkuji za to, že místa jako Sklenářka existují a působí jako ferment pro civilizaci jako celek.
Jan
Ráno jsem odjížděla brzo a nemohla jsem se s vámi rozloučit a poděkovat vám, tak aspoň takto: bylo to pro mě intenzivní a odzbrojující setkání, děkuji za možnost být součástí toho, co na Sklenářce je.
Zuzana
Na začátku září jsem s kurzem jógy pobývala v magické Sklenářce, ochutnala vzpřímené bytí a poprvé zakusila kouzlo Ohně v týpí … Dodatečně děkuji z celého jásajícího Srdce, za prostor a energii, kterou jste nám poskytli… Uchovávám ho v sobě a toužím po dalším spočinutí na Sklenářce.
Jana
Jak to všechno vypovědět? Že jsem cítil intenzivní vděčnost a poprvé hledal slova modlitby a prosby za požehnání pro vás a váš dům. Jak jsem jedl s dosud netušeným soustředěním, blažeností a jen na špičku lžíce. A svaly jsem měl vyčerpané, ale bez bolesti a vnitřní síla vesele přibývala… Odvezl jsem si mnoho ke zpracování, ale také jsem tak trochu zůstal. Pozvali jste mne dál a já jdu. Děkuji vám z plného srdce.
Filip
Milá Sklenářko, sklenářčané, děkuji za nádherný prostor uvnitř – venku, za nádherné pocity, které to tady ve mně vyvolalo, za úžasné jídlo.. Terezce a Honzovi za večer v tee-pee… DĚKUJI… nemluvila jsem, byla jsem plná pocitů, lásky, oheň tančil, duše a srdce s ním.. Přeji vám jen to dobré…
Katka
I am still glowing from the love and light I received during the weekend. Thank you so much for being so generous and holding such a beautiful space. I will tell people about you and your intentions in this world. It is beautiful to think how we are all connected no matter where we come from.
Gloria
.. byla to pro mě opět neuvěřitelná hloubka ve vděčnosti a pokoře za život, všechny mé vztahy, všechny krásné lidi a místa, jako jste vy a Sklenářka, které nosím ve svém srdci. A tak zas a znovu veliké děkuji za Vás, protože právě u vás začala má cesta, která mě dovedla až do místa, kde nyní jsem.
Nicol
Milí táborníci, milá Sklenářko, je to jako sen, který se skutečně stal... Tábor na Sklenářce! Přijde mi, že můj nový rok začíná a končí se Sklenářkou. Tábor je vyvrcholením roku starého a začátkem roku nového. Uvědomila jsem si to letos, že měřím čas před a po Sklenářce. Kolik takových roků ještě bude? Doufám, že hodně :-) Chci všem poděkovat, za ta silná přátelství, která na Sklenářce postupně vytváříme. Za ty vazby, které mají pevnost, i když se třeba celý rok nevidíme. Za to komunitní, otevřené spolubytí, které si na chvíli máme možnost vyzkoušet. Na opravdu velmi malou chvíli... Říkám si, jak já bych v komunitě fungovala? Co já bych do společenství mohla přinést? Kdybych v takovém žila déle? Shrnula bych letošní rok asi takto: LETNÍ SNĚNÍ "Provlékni nitku očkem korálku... Přidej pírka... Foukni... Načechrej vlasy... Zavři oči... Zaposlouchej se... Slyšíš?... les... vodu... pávy... děti... Zemi? Cítíš vůni ohně a člověčenství? Můžeš se schovat a můžeš se sdílet, můžeš všechno a nemusíš Nic.
Lucie
Moc vás zdravíme a děkujeme za vše! Sklenářka je nádherné místo a vy jste úžasní lidé! To, co děláte, jsou skvělé věci a děláte to srdcem! Krásně! Moc vám fandíme a jsme velmi vděční za vaše zapojení do našeho projektu.
Jana
Oáza klidu, pohody a úžasné energie. Díky!
Jirka
Aspoň touto cestou milovaní lidé provozující to kouzelné místo, ve kterém jsme s rodinkou mohli pobýt s Vámi na festivalu Liliovník VÁM UPŘÍMNĚ A Z CELÉHO SRDCE DĚKUJEME za krásné místo, za zapůjčení dek do stanu a za vynikající jídlo a Vaše krásné tváře, a obímáme Vás láskou vesmírnou a těšíme se na opětovné shledání. Milujeme Vás a děkujeme za propojení a spojení, s láskou a úctou Lenka, Jirka, Karin a Joachim
Lenka
Děkuji za harmonii, kterou zde tvoříte. S vděčností za její sdílení..
Simona
Thank you for respecting my Silence. This is what my soul was longing for...
Patricia
Jsem absolutně spokojená, kam se příběh této vily vydal. Děkuji Honzovi a Terezce, že vdechli vile božský život.
Katka
Rodinný tábor na Sklenářce tentokrát na téma “Ctnosti” byl opět výjimečný! Radost, legrace, hloubka, láska, léčení, spiritualita, opravdovost, kreativita, oheň, tanec, zpěv... vzájemnost… Moc děkuju, že můžeme zažívat lásku a hloubku rozšířené rodiny, známých i nových bytostí kmene, kterého jsme byli všichni součástí. Děkuju, že můžeme ze srdce sdílet, pomáhat si, věnovat laskavou pozornost nejen svým, ale i jiným dětem… prostě tak, jak by to mělo na světě mezi lidmi být… Dává mi to naději, že přirozenost a otevřená srdce i mysli mohou na světě tvořit takové kmeny třeba i permanentně, abychom mohli zažívat Život v lásce a v Míru. Děkuji Děkuji Děkuji... Všem a všemu a hlavně celému týmu Sklenářky!
Kamila
Toto magické místo vás učaruje svoji jednoduchostí a krásou. Nádherně udržované prostředí, které naplní vaši duši klidem a mírem.
Jarda
Krásné a klidné místo uprostřed lesa, které nabízí klidný zážitek jak prostorem, tak i lidmi, které zde potkáte :) určitě doporučuji pro nevšední zážitek .
Štěpánka
Po téměř roce... podruhé... Milovaná Sklenářko, díky, díky za všechny chvíle, které lze tu prožít! Je tady nádherně! Cítím se šťastná, odpočinutá i rozvášněná, naplněná a prostoupená láskou. Ze srdce děkuji všem, kteří s námi sdíleli, byli, žili... S láskou a vděčností Mari
Mari
Rodinný tábor na Sklenářce na téma “Ctnosti” korunoval mé léto. Ještě sama nevím, zda se mi to jen nezdálo? Radost, hloubka, laskavost, léčení primárních zranění, modlitby a žití spolu venku kolem ohně v tanci a zpěvu... Děkuju za tento Kmen... Děkuju za naději a společnou víru. Děkuju za vaši Statečnost a lásku. Děkuju vám všem, že jste...dokonalí i nedokonalí. Hodně jsem se od vás naučila právě sama o sobě :-)
Marie
S úžasem jsme poznali místo časového zlomu, kde je den i večer nekonečný a ráno předlouhé. Kde hvězdy oslnivě září a déšť je teplý a voňavý. Budeme se sem vracet s velikou láskou a touhou.
Petr
Sklenářka je domovem našich kurzů už od roku 2016. A jako lektorka oceňuji domácí atmosféru, která mi velmi pomáhá při práci na kurzu. Lidé se v prostoru Sklenářky uvolní a úplně odhodí masky ještě před tím než se vrhneme na samotné vnitřní poznaní na kurzu. Je to jakobyste přijeli ke kamarádům na chalupu. Na Sklenářku nemusíte jako lektoři řešit meditační polštářky, matrace a jogamatky. Protože tu všechno je. Také to ze Sklenářka zajištuje nejen energeticky velmi čisté prostory v areálů se nepije alkohol ani nekouří. Ale také zajišťují skvěle jídlo. Jednoduchá a chutná jídla v bio kvalitě se skutečnou lokálností. Z mé strany mám maximum pohodlí, protože s Terezou domluvíme termín a ostatní věci už nemusím řešit. A mohu se naplno věnovat programu a účastníkům kurzu. Sklenářka dlouhodobě drží nejnižší ceny. A to mám nabídku v ČR do podrobna zmapovanou. Cena odpovídá vybavení, které sice není nejnovější, ale zároveň za sebou nenese tlak na výdělek, kvůli splátkám půjček, a to je v prostoru hodně cítit. Také díky tomu stále Sklenářka drží ducha první republiky. Díky tomu si místo prostě zamilujete. Za léta, kdy sem jezdíme, se prostor postupně renovuje a opravuje. Poslední důvod, proč jezdíme na Sklenářku, je jedinečná atmosféra, kterou přináší způsob života komunity lidí, kteří se o Sklenářku starají. V mnohem je přístup k životu, k dětem a ke společenstvím inspirativní. A mám i zpětné vazby od účastník kurzu, že díky obyvatelům Sklenářky změnili některé postoje ve svém životě, protože viděli, že je možné žít v souladu s přírodou, a se sebou a s blízkými. Moc děkuji, za prostor který tvoříte.
Lucie, lektorka skupin
Sdílím zpětnou vazbu z pohledu lektorky. Sklenářka je domovem našich kurzů už od roku 2016. A jako lektorka oceňuji domácí atmosféru, která mi velmi pomáhá při práci na kurzu. Lidé se v prostoru Sklenářky uvolní a úplně odhodí masky ještě před tím, než se vrhneme na samotné vnitřní poznání na kurzu. Je to jako byste přijeli ke kamarádům na chalupu. Na Sklenářce nemusíte jako lektoři řešit meditační polštářky, matrace a jogamatky. Protože tu všechno je. Také to, že Sklenářka zajištuje nejen energeticky velmi čisté prostory, v areálů se nepije alkohol ani nekouří. Ale také zajišťují skvělé jídlo. Jednoduchá a chutná jídla v bio kvalitě se skutečnou lokálností. Z mé strany mám maximum pohodlí, protože s Terezou domluvíme termín a ostatní věci už nemusím řešit. A mohu se naplno věnovat programu a účastníkům kurzu. Sklenářka dlouhodobě drží nejnižší ceny. A to mám nabídku v ČR dopodrobna zmapovanou. Cena odpovídá vybavení, které sice není nejnovější, ale zároveň za sebou nenese tlak na výdělek, kvůli splátkám půjček, a to je v prostoru také hodně cítit. Také díky tomu stále Sklenářka drží ducha první republiky. Díky tomu si místo prostě zamilujete. Za léta, kdy sem jezdíme, se prostor postupně renovuje a opravuje. Poslední důvod, proč jezdíme na Sklenářku je jedinečná atmosféra, kterou přináší způsob života komunity lidí, kteří se o Sklenářku starají. V mnohem je přístup k životu, k dětem a ke společenstvím inspirativní. A mám i zpětné vazby od účastník kurzu, že díky obyvatelům Sklenářky změnili některé postoje ve svém životě, protože viděli, že je možné žít v souladu s přírodou, a se sebou a s blízkými. Moc děkuji, za prostor který tvoříte.