pobyt ve tmě

rezervace

kalendář rezervací

praktické informace k pobytu

 • interiér o rozměrech 6×2m je celodřevěný, zařízený k celoročnímu pobytu. Oddělená vstupní chodba slouží k předávání jídla a vzkazů
 • skromné přírodní vybavení (postel, prostěradlo, polštář a peřina s povlečením, stůl, židle, police na osobní věci, tekoucí voda z vlastní studny, umyvadlo, sprchový kout s teplou vodou, suchý separační záchod, prostor na cvičení či meditaci, podložka na cvičení, tužka a papírky na vzkazy, tibetská mísa)
 • elektrická energie (světlo, topení, větrání)
 • možnost využití doplňkových služeb, individuální péče a terapií
 • strava je laktovegetariánská nebo veganská, dietu lze upravit dle individuální potřeby. Jídlo a bylinkový čaj v termosce nosíme do tmy 1× denně, v množství odpovídajícím vašemu požadavku (1–3 jídla denně, v případě půstu jen čaj). Během pobytu můžete měnit frekvenci jídla, nebo přejít na půst, dle potřeby.
 • s sebou se hodí: deka, pohodlné oblečení, přírodní kosmetika, ručník, přezůvky, osobní silové předměty, zápisník, tužka/pastelky, hudební nástroj
 • s sebou neberte: chemické hygienické přípravky, cigarety, alkohol, mobilní telefon a další elektroniku

Minimální délka pobytu je 3 noci. Do tmy je možné vstoupit v den nástupu od 14h. V den odjezdu prosíme o opuštění maringotmy do 11h. Před pobytem i po pobytu ve tmě můžete pobýt v prostoru Sklenářky či v okolní přírodě, lze přiobjednat nocleh navíc v chatce nebo ve vile dle aktuální kapacity.

V případě pobytu ve tmě informujte své blízké o době pobytu a předejte jim náš kontakt pro případ, že by bylo třeba vás z vážných důvodů kontaktovat (telefon na Honzu: 776 18 33 22). Pobyt ve tmě je možné kdykoli ukončit – chatka je stále otevřená.

Doporučujeme nechat si po skončení pobytu 1 den na integraci prožitku a návrat do pravidelného denního rytmu. Vaším průvodcem bude Honza Dlabal, s podporou dalších pomocníků, kteří se starají především o donášku jídla.

cena pobytu

ubytování (cena ubytování zahrnuje i péči průvodce)

  letní provoz (květen-září):

 • do 7 dní: 700 Kč/noc
 • 8 – 14 dní: 600 Kč/noc
 • 15 a více dní: 500 Kč/noc

zimní provoz (říjen – duben):

 • do 7 dní: 900 Kč/noc
 • 8 – 14 dní: 800 Kč/noc
 • 15 a více dní: 700 Kč/noc
 

strava

 • Plná penze (snídaně, oběd, večeře): 300 Kč
 • Polopenze: 200 Kč
 • Jednou denně: 100 Kč
 • Půst (pouze čaje): 0 Kč

  ** základní péče zahrnuje rozhovor s průvodcem před vstupem do tmy, donášky jídla, možnost konzultace během pobytu v délce do 1 hodiny denně, rozhovor po skončení pobytu. Čas na delší na individuální péči (delší konzultace, masáže apod) účtujeme navíc.* V období letního provozu je možnost odpracovat 50% ceny pobytu – 1 hod. práce á 100,–. Nabízíme možnost odpracování části celkové sumy pro ty, kteří si to z finančních důvodů nemůžou dovolit a ze zdravotních důvodů terapii tmou nebo pobyt v ústraní potřebují. Pokud budete s péčí spokojeni, můžete průvodci nebo prostoru přispět dle svého uvážení více – váš dar bude přijat s vděčností a využit na další rozvoj Sklenářky.  

rezervace

 

kalendář rezervací

Rezervace je závazná po zaplacení zálohy ve výši 500,–/den na účet č. 2200509951/2010.

o pobytu ve tmě

Pobyt ve tmě je jedním ze způsobů autoerapie, krátkodobé změny životního stylu, usnadňující obnovení rovnováhy a stability v osobním životě i ve vztazích s ostatními Terapie tmou se doporučuje zejména zdravým osobám, které hledají východisko z obtížné životní situace nebo období nadměrného stresu. Slouží dobře i jedincům, kteří hledají cestu k sobě, k Pravdě – odpovědi na základní existenciální otázky či hlubší pochopení své spirituální transformace. Hlavním přínosem pobytu ve tmě je změna životního rytmu a hodnot, celkový odpočinek organizmu a odstranění příčin neklidu. Díky pobytu ve tmě člověk spočívá ve smyslové odloučenosti od okolního světa, kde mysl nemá přístup k vnímání zrakových a sluchových vjemů z prostředí. Tento stav je příležitostí pro nasměrování pozornosti mysli do vnitřního světa, ke vzpomínkám minulosti, latentním sklonům a představám budoucnosti. Tak se otevírá svět nevědomých procesů, které se můžou uvolnit a zcela, nebo částečně, rozpustit. Pro vyrovnané spirituální aspiranty je pobyt ve tmě vhodným způsobem pro hlubší vnoření do vlastního nitra a sebezkoumání (introspekci). Usnadňuje zklidnění mysli a zlepšuje podmínky pro koncentraci pozornosti a meditaci. Pobyt ve tmě trvá obvykle 2 – 10 dní. Delší pobyty je potřeba konzultovat předem. Účinky terapie tmou se můžou projevit dílčími fyziologickými a psychickými změnami. Bez předběžné konzultace s lékařem/psycho­logem nedoporučujeme pobyt ve tmě osobám nemocným a psychicky nestabilním.