prožitková sebepoznávací setkání

ženský kruh

ženský kruh

Ženský kruh je pozvánkou přinést to, co právě prožívám, bez příkras a bez masky, vyložit to doprostřed a odevzdat moudrosti babiček, které jsou s jakýmkoliv kruhem žen propojeny. Je to prostor bez hodnocení, a prostor sdílení nejen osobních příběhů, ale i kolektivního příběhu ženství, který v ženském kruhu často prosákne na povrch a hlásí se o slovo, přijetí i léčení. Prostor pro modlitbu za rovnováhu na Zemi, za Život, Muže a Děti, Vodu, Měsíc a cykly, Úrodu, Lásku, Radost, Vděčnost…

Je úlevné zjistit, že jsme všechny pro sebe navzájem Sestrami, které tkají pavučinu života. Vlákna jedinečných darů každé z nás tvoří pevnou, ale pružnou síť, která je naší oslavou Života i oporou v náročných časech.

Ženský kruh je hlavně prostorem PLYNUTÍ, INTUICE a EMOCÍ. Může mít silný a jasný záměr, ale způsob, jakým se odvíjí, je často tvořen nepopsatelnou magií, kterou tvoří momentální situace a energie všech zúčastněných. „Pojďme něco dělat“ je typickým hlasem mužské energie; „Pojďme dělat nic“ je vědomým rozhodnutím být plně přítomná s tím, co je, a dovolit si nevědět.

Ženský kruh může být více sdílecí (o cykličnosti, mateřství, péče o tělo,…) nebo pečovací (masáže, ženská bylinná napářka,…) nebo přechodový rituál u příležitosti významného okamžiku v životě ženy (menarché – první menstruace, svatba, porod, menopauza,…).

Několikrát do roka pořádáme kruhy pro dospívající dívky, o menstruaci a ženském cyklu, o nastavení zdravých hranic v sexualitě a partnerství, které rámuje především sdílení vlastních i archetypálních příběhů.

Dvakrát za rok se na Sklenářce koná Navaratri, ženská skupina vycházející z indické tradice jógy a ájurvédy.

ženský kruh

Nejbližší akce

provází

Tereza

Tereza Dlabalová, Terezita

Hanka Munay

Hana Dietrichová